Pomůžou posily Newcastlu a Norwichi k záchraně?

Newcastle United nezažil zrovna povedenou první polovinu sezony. “Straky“ v létě mohutně posílily, ale zatím to stačilo pouze na boj o záchranu. Všechny celky z Premier League mají velkou finanční jistotu a u tohoto týmu to platí dvojnásobně. Newcastle je pořád velká značka a tým, do kterého jde přilákat nejednoho dobrého fotbalistu.

V zimě na přestupovém trhu nejaktivnější

Celkově za letní a zimní přestupové okno utratil Newcastle 76,3 milionu liber. Víc utratili pouze celky z Manchesteru, Chelsea a Liverpool. V zimě byl Newcastle na přestupovém trhu vůbec nejaktivnější. Dvacet osm a půl milionu liber neutratil v lednu žádný jiný celek na ostrovech. A v létě by tento tým mohl posilovat i nadále. Mají zájem o Saida Berahima a další skvělé hráče. Teď jde hlavně o to, jestli se tento tradiční celek vůbec udrží v Premier League. Případný sestup do druhé ligy by znamenal spíše prodej klíčových hráčů, než další posilování.

A kdo tedy přišel?

Hned čtyři posily registroval Newcastle během lednového přestupového období. Prvním hráčem, který přišel, byl senegalský záložník Henri Saivet. Produkt akademie Bordeaux, který disponuje obrovským fyzickým fondem, přišel zhruba za 5 milionů liber. Pro NUFC za málo peněz hodně muziky. Zatím odehrál dva utkání. Věřím, že tenhle přestup má smysl a hráč nezklame.

Den na to registroval Newcastle další posilu do zálohy. Ze Swansea přišel anglický středopolař Jonjo Shelvey. Myslím si, že tenhle hráč tomuto týmu chyběl. Ryzí Angličan, který na hřišti odevzdá vše a bude se za klub rvát. Podobné hráče má tenhle tým v obraně (Collocini, Janmaat), ale v záloze žádného takového hráče nemají. Tento dobrý tvůrce hry přišel za 14 milionů liber. Zatím odehrál všechna utkání a splňuje očekávaní. Obraz hry se při jeho účasti výrazně zlepšil.

A další angličan. Třetí posilou se stal Andros Townsend, který přišel zhruba za stejnou cenu jako výše zmíněný Shelvey. Pro “straky“ to je určitý risk, neboť tenhle křídelník je velice náladový hráč. Jednou zahraje skvěle a po druhé byste ho za jeho výkon nejraději nakopali do zadku. Pokud se v novém klubu probudí, nebude dělat problémy a bude mít zase chuť hrát fotbal, tak určitě bude platným hráčem.

Na hostování s opcí přišel ještě útočník Seydou Doumbia. Ten by měl pomoci se střílením branek, neboť tenhle tým má pátou nejhorší ofenzívu celé ligy.

Steven Naismith

Steven Naismith

Zachránit se budou chtít také fotbalisté Norwiche

Norwich v zimě neposiloval tak mohutně jako Newcastle, ale přesto utracených 23 milionů liber stačilo na třetí místo mezi týmy v Premier League co se ledna týče.

Pomůžou dvě klíčové posily Norwichi k záchraně?

Do týmu jako první v zimě přišel švýcarský obránce Wolfsburgu Timm Klose. Ten v německém celku plnil roli 2., 3. stopera a Norwich za něj zaplatil 11 milionů liber. Osmačtyřicet obdržených branek ve 25 utkáních je vážně moc. Víc jich dostal pouze Sunderland (49). Premiéru ale nezažil zrovna nejlepší. Na hřišti nechyběl při prohře nad Tottenhamem (3:0), ani při porážce od Aston Villy (2:0). Právě druhý zmíněný duel měli “kanárci“ rozhodně vyhrát.

Druhé zvučné jméno, které Norwich získal je Steven Naismith. Ten přišel z konkurenčního Evertonu za 8 milionů liber. Pro Norwich tenhle hráč bude rozhodně velice platný. Bojovný Skot zatím odehrál tři duely a hned v tom prvním zaznamenal branku. Bohužel porážce 5:4 s Liverpoolem stejně nedokázal zabránit. Deset  obdržených branek ve třech posledních duelech je skutečně moc. Tenhle hráč, by ale rozhodně měl pomoci ofenzívě celého týmu. Nedoceněný devětadvacetiletý ofenzivní záložník jde do utkání se 120% nasazením a takový hráč pro Norwich rozhodně bude dobrou posilou. Teď jde jen o to, jestli jeho snaha bude stačit na udržení mezi anglickou smetánkou. Momentálně je Norwich na osmnáctém místě, které zaručuje sestup do druhé ligy. Díky výhře nad WBA se před ně o jeden bod dostal Newcastle. Norwich se bude muset co nejdříve vzpamatovat. V tomhle roce má na svém kontě pouze jednu jedinou výhru a pak pět proher v řadě.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz