Bayern zničil HSV, Leverkusenu nestačili čtyři branky ani na remízu

Dortmund si smlsnul nad Mainzem a zvítězil 4:2, i když už od první minuty prohrával. Weidenfeller při první šanci Mainzu vyběhl a míč dokázal vyrazit, ale pak jako by se nad něčím zamyslel, a zůstal stát, toho využil Soto, a z hranice šestnáctky napálil míč, a k překvapení všech se míč snesl do dolního rohu brány, a byla z toho skvělá branka. Borussia po poločasu prohrávala, ale v tom druhém dala hned čtyři branky a zvítězili 4:2. Dortmund po druhém vítězství v řadě stoupá tabulkou a dostává se ze sestupových pozic.

V sobotu Bayern zničil Hamburg 8:0, který si určitě vzpomněl na předloňský debakl 9:2 právě na půdě mnichovského Bayernu. Domácí hráli tak, jak jsme je ještě na jaře neviděli. Po každé brance se snažili dát další a hýřili aktivitou. Neustále vymýšleli, jak se dostat před branku Jaroslava Drobného a výsledkem byl osmi-gólový debakl.

Ve skvělé formě hrající Brémy hráli doma s Augsburgem, který zatím v této sezoně všechny překvapuje. Oba týmy mají tedy dobrou aktuální formu. Domácí nakonec byli šťastnější a zvítězili 3:2. Za Werder se opět trefil Di Santo, tentokrát z pokutového kopu. Brémy jsou jediným týmem, který vyhrál posledních pět duelů v bundeslize a stoupá tabulkou.

Hoffenheim hostil poslední tým německé ligy Stuttgart a od domácích se rozhodně očekávalo vítězství. Domácí utkání zvládli a zvítězili 2:1, i když vítěznou branku dali půl minuty před koncem utkání. Stuttgart se krčí s osmnácti body na posledním místě, i díky tomu, že nedokázali zvítězit pět zápasů v řadě.

Asi jeden z nejlepších utkání sezóny se odehrál na stadionu Leverkusenu, který hostil vlky z Wolfsburgu. Hosté už po půlhodině překvapivě vedli o tři branky a vypadalo to, že je o utkání rozhodnuto. S prohrou se ovšem nechtěl smířit Korejec Heung Min Son a v 57. a 62. minutě dokázal dát dvě rychle branky. O minutu později, tedy v 63. minutě zkompletoval hattrick Bas Dost. Son se nevzdal a v 67. minutě také zkompletoval hattrick, ten ho ale stihl za deset minut ! (skvělé počítaní tohoto Korejce). O pět minut později Bellarabi vyrovnal na 4:4 a sami fanoušci obou mužstev nechápali, co se to děje. Definitivní tečku za utkáním udělal nizozemský útočník Dost, který dal v nastaveném čase vítěznou branku na 5:4 pro vlky. A už dost ! Bas má na jaře nevídanou formu. Za čtyři jarní utkání bundesligy dal sedm branek. Pro porovnání, za první polovinu sezony dal jen dvě branky ve všech soutěžích. O víkendu přidal další čtyři kousky a dostal se mezi střelce na páté místo. Tohle byla reklama na fotbal! Ale gólmany určitě tento výsledek nepotěšil a to ani jednoho.

V utkání mezi Mönchengladbachem a Kölnem už jsme zdaleka neviděli takový zajímavý zápas. Defenzivní taktika Kölnu atraktivitě hry rozhodně moc nepřidala. Jedinou branku dal až v závěru utkání Švýcar Granit Xhaka a dostal Borussi na třetí místo.

Frankfrut si v utkání se Schalke připsal první letošní vítězství, za to Schalke na jaře po prvé prohrálo. Jedinou branku dal Brazilec Piazón. V utkání Frankfurtu jsem čekal tedy daleko více branek. Každý kdo se podívá na starší výsledky tohoto celku určitě ví, proč. Eintracht doma hraje v poslední době obstojně, na domácí půdě neprohrál posledních pět utkání.

Z Berlína si cenné tři body za výhru odváží Freiburg, který se snaží dostat ze sestupového pásma. Na jaře si tak připisují již druhé vítězství ze čtyř utkání. Oba celky mají teď 21 bodů a na sestupových pozicích je teď Hertha, ale jen o skóre právě před zmírňovaným Freiburgem.

Paderborn v posledním utkání 21. kola bundesligy zvládl utkání v Hannoveru a konečně dokázali zvítězit. Tento nováček se z vítězství radoval naposledy na začátků února. Utnuli tak 10-ti zápasovou šňůru utkání bez výhry. V 79. minutě o výhře Paderbornu rozhodl nádhernou ránou z přímého kopu Alban Meha.

Výsledky 21. kola Bundesligy

Borussia Dortmund – Mainz 4:2
Branky: 50. Subotić, 55. Reus, 71. Aubameyang, 78. Sahin – 1. Soto, 57. Malli

Bayern Mnichov – HSV 8:0
Branky: 21. z penalty a 55. Müller, 23. a 89. Götze, 36. a 47. Robben, 56. Lewandowski, 69. Ribéry

Werder Brémy – Augsburg 3:2
Branky: 16. Lukimya, 23. Di Santo z penalty, 45. Gebre Selassie – 21. Klavan, 79. Werner

Eintracht Frankfurt – Schalke 1:0
Branka: 64. Piazón

Hertha Berlín – Freiburg 0:2
Branky: 14. Klaus, 52. Philipp

Hannover – Paderborn 1:2
Branky: 66. Marcelo – 72. Lakić, 79. Meha