Souhrn 20. kola: Interu posily nepomáhají, Juventus znovu navýšil náskok

Interu zatím posily v lize příliš nepomáhají. Nerazzurri doma v rámci 20. kola podlehli i Turínu, když inkasovali gól v samotném závěru. V čele soutěže navýšil svůj náskok Juventus, jenž přehrál Chievo a druhý AS Řím nedokázal uspět ve Florencii. Za fialky se znovu dokázal trefil Mario Gómez.

V sobotním programu nejvíce zaujal duel mezi Laziem Řím a AC Milánem. Do vedení šli hosté už ve 4. minutě, po krásné individuální akci překonal Marchettiho Jérémy Ménez. Od Rossoneri to ale co se branek týče bylo vše.

Nejaktivnějším hráčem první půle byl jednoznačně Miroslav Klose, ale štěstí mu nepřálo. Po přestávce se ale vše změnilo, už po dvou minutách byl Klose u zrodu akce, kterou v branku proměnil Marco Parolo.

A za další čtyři minuty už se radoval sám německý střelec, když nám předvedl, že své technické dovednosti stále má na velice vysoké úrovni. Druhou branku mohl vzápětí přidat Parolo, López se blýskl skvělým zákrokem.

Devět minut před koncem ale hostující gólman znovu inkasoval a bylo po utkání. Duel navíc nedopadl dobře pro dva hráče, hostující Mexes inkasoval v nastavení červenou kartu, domácí útočník Djordjevič si poté zlomil necelých deset minut před koncem kotník a čeká ho dlouhá pauza.

Neděle moc branek nepřinesla, přesto jsme neviděli ani jednu bezbrankovou remízu. Nakonec ani na stadionu Giuseppe Meazza, i když dlouho to tak vypadalo.

Inter doma přehrával Turín, ale branku vstřelit nedokázal. Neprosadil se Lukas Podolski a ani Xherdan Shaqiri, jenž naskočil jako náhradník deset minut po přestávce. A v závěru přišel šok, po rohovém kopu poslal López hlavičkou míč na Morettiho, který taktéž hlavou propálil Handanoviče a o překvapení bylo postaráno.

Naopak Juventus doma nezaváhal ačkoliv v první hodině nemohl najít recept na velice dobrého gólmana Bizzarriho. Stará dáma vypálila celkem 29 střel, až přesně po hodině se však první uchytila.

A byla to znovu paráda v podání Paula Pogby, který si na hranici vápna zpracoval míč a následně jej poslal nechytatelně do brány. Francouzský záložník byl i u druhé branky, po rohovém kopu vystřelil, Bizzarri míč jen vyrazil a Stephan Lichtsteiner měl již jednoduchou práci.

Následně Marchisia parádním zákrokem vychytal Bizzarri a Chievu v závěru nebyla dopřána ani čestná branka, v 88. minutě trefil Schelotto tyč. Obhájce Scudetta tak doma zvítězil a opět zvýšil na čele náskok.

Vlci totiž potřetí v řadě remizovali, tentokrát ve Florencii. Fialky poslal do vedení Mario Gómez, který chladnokrevně zakončil akci Pizarra. Hrálo se poměrně vyrovnané utkání, které však mohl před půlí rozhodnout Nenad Tomovič. Ten ale v obrovské šanci selhal a svůj pokus namířil těsně vedle.

Hned po pauze se tak radovali hosté, Iturbe našel kolegu z útoku Adema Ljajiče a ten tak vyrovnal na vlastně konečných 1:1. Hrdinou se mohl stát Tomovič, minutu před koncem utkání obešel dva protihráče a pokoušel se překonat i De Sanctise, ten ale předvedl dobrý zákrok a zachránil tak svému týmu alespoň bod.

Kolo se netradičně dohrávalo dvěma zápasy v pondělí a v obou případech uspěli po výsledku 2:1 favorité. I díky jedné brance kapitána Antonia Di Nataleho uspělo Udinese v Empoli, ve večerním utkání si poté Neapol poradila s Janovem.

I když jednoduché to tedy rozhodně neměla. Domácí začali výborně a už v 7. minutě otevíral skóre Gonzalo Higuaín. Utkání bylo v dalším průběhu naprosto vyrovnané a remízový výsledek by tomuto střetnutí slušel.

Také se o něj krátce po pauze postaral Iago Falqué, ovšem jeho trefa nakonec na body nestačila. V 75. minutě totiž v pokutovém území zbytečně fauloval slovenský záložník Juraj Kucka a následnou penaltu přetavil ve vítěznou trefu argentinský střelec Higuaín.

Neapol tak doma o body nepřišla a zůstává třetí. Juventus má po 20. kole náskok sedmi bodů a zdá se, že obhajoba Scudetta bude opět o něco snazší.