Týden v Itálii: Gómez konečně střelecky řádil, Eto´o možná do Sampdorie nepřestoupí

Italská liga má za sebou přesnou polovinu, o víkendu se odehrálo zajímavé 19. kolo. V týdnu se ale taktéž událo několik důležitých věcí. Hrálo se čtvrtfinále italského poháru a samozřejmě pokračuje přestupový trh. Co se v něm odehrálo?

Eto´o možná Sampdorii neposílí

Již před týdnem se Samuel Eto´o dohodl na přestupu se Sampdorií, kde měl v pondělí podstoupit zdravotní prohlídku a následně podepsat smlouvu do léta roku 2017. Kvůli angažmá v Itálii dokonce odmítl brazilský Santos, ale z přestupu dost možná sejde.

Sampdoria totiž stále nenašla s Evertonem společnou řeč a janovský celek tak o zajímavou posilu zřejmě přijde. Eto´o by tak poněkud překvapivě mohl zamířit do MLS, kde o něj stojí New York Cosmos.

Cuadrado neodejde, říká Montella

Nadále se spekuluje o odchodu Juana Cuadrada z Fiorentiny. O kolumbijskou hvězdu ve službách fialek se zajímá Chelsea, která ovšem nepředložila požadovaných 35 milionů eur. Tato částka je obsažena ve výkupní klauzuli a žádný tým zatím tuto podmínku nesplnil.

„K dnešnímu dni neexistuje možnost, že by Cuadrado odešel z Fiorentiny. Jsou to pouhé spekulace, které se objevují všude a pořád,“ řekl trenér Fiorentiny Vincenzo Montella.

Stará dáma bez dvou hvězd, uzdravil se Barzagli

Juventus v neděli přivítá Chievo a dost možná se bude muset obejít bez dvou hvězd. Kvůli chřipce netrénovali Gianluigi Buffon a také Andrea Pirlo. Do plné zátěže se naopak vrací obránce Andrea Barazagli, který kvůli zraněné achilovce dosud neodehrál ani minutu.

Gómez zářil a Fiorentina je ve čtvrtfinále CI

Coppa Italia měla v tomto týdnu na programu zbylé zápasy osmifinále. A že se bylo na co dívat. Ve čtyřech zápasech diváci viděli celkem 14 branek. Z vítězství se nakonec radovaly všechny domácí týmy, ačkoliv ve dvou zápasech muselo rozhodovat prodloužení, respektive penalty.

Postup si vybojovaly AS Řím, Fiorentina, Inter Milán a Neapol. Fiorentina doma zdolala Atalantu 3:1 i díky dvěma gólům německého útočníka Maria Gómeze, kterému se tak zdá se blýská na lepší časy.
Poprvé v základní sestavě Interu nastoupil Xherdan Shaqiri a ihned se uvedl gólem. Především jeho zásluhou Nerazzurri porazili Sampdorii 2:0. Skvělé utkání bylo k vidění včera, kdy Neapol přivítala Udinese.
Do vedení mohli jít domácí už ve 4. minutě, Dries Mertens ovšem neproměnil penaltu. Do trháku tak šli brankou Thereaua hosté, ale Jorginho brzy z další penalty vyrovnal. Duel šel do prodloužení a v něm vstřelil skvostnou branku Marek Hamšík. Ani tento gól ale nebyl vítězným, ve 104. minutě srovnal na 2:2 Panagiotis Koné.
Osmifinále tak rozhodly až penalty. Celkem devět hráčů nezaváhalo, v poslední sérii ale gólmana Andujara nepřekonal Allan a rozhodl tak o postupu Neapole.