NHL – komu se zatím daří a kdo je naopak spíše zklamáním?

Nejlepší hokejová liga na světě je již v plném proudu a každý tým má na svém kontě odehráno něco málo přes čtvrtinu zápasů základní části. Dovolíme si tedy takové malé ohlédnutí za dosavadním průběhem NHL. Kterým týmům se tedy daří, a které zůstávají za očekáváním?

Západní konference

Zatím největším zklamáním Anahaim Ducks

Asi za největší zklamání v západní konferenci, můžeme považovat tým Anaheim Ducks. Kačeři v dosavadních 23 zápasech nasbírali pouze 20 bodů a to je na tým, který v předešlých dvou sezónách základní části NHL ovládl nejen svou divizi, ale i celou konferenci, hodně málo. Za tento úpadek může především velmi bídná produktivita jejich útoku. Anaheim je zatím nejhůře střílejícím týmem západní konference a v rámci celé NHL je na tom hůře pouze Philadelphia Flyers. V prvních deseti zápasech dosavadní sezóny vstřelil tento tým pouze 7 branek. V těchto deseti zápasech také devět krát prohrál, pět krát vyšel úplně naprázdno. V současné době připomínají jejich výsledky houpačku a výhry střídají prohry.

Další tým, kterému se v západní konferenci zatím nedaří, je i obrovské překvapení minulé sezóny Calgary Flames. Následují týmy jako Colorado Avalanche, který se zatím nemůže opřít o své brankáře a Edmonton Oilers, od kterého se očekávalo, že letos půjde výsledkově nahoru.

Skvělý začátek Dallasu

Velkým překvapením západní konference je tým Dallas Stars, u kterého se sice očekávalo, že půjde nahoru. I když útok Dallasu budí obrovský respekt již při prvním pohledu, jejich dosavadní dominance je ale překvapením. Solidně se také daří týmu San Jose Sharks.

Za možná největší překvapení Západní konference lze považovat Arizonu Coyotes, která i po přibližně čtvrtině základní části zůstává na hranici postupu do play off. Je ale pravdou, že za to z velké části může povedený vstup do sezóny, kdy doslova pobláznili fanoušky dva hráči, Max Domi a Anthony Duclair. Ti při svém vstupu do profiligy připomínali spíše komety, než pouze hvězdy budoucnosti. A i díky nim se Arizona zatím drží na místech zaručující play off.

 Východní konference

Dobře rozehranou sérii má Ottawa Senators

Doslova senzací východní konference je dosavadní umístění Ottawy Senators. Těm totiž po sérii vítězství patří skvělá čtvrtá příčka v rámci celé konference. Jejich hlavní oporou je jejich brankář Craig Anderson, který se nenápadně propracoval mezi širší špičku ligy. Navíc se klub může opřít o svou oporu Erika Karlssona a Mikea Hoffmana, ze kterého se postupem času stává jeden z důležitých pilířů mužstva.

Podobným případem, jako Arizona v západní konferenci, je New Jersey Devils. Ale i ďáblům, zdá se, dochází plyn.

 Nedaří se Tampě, Philadelphii ani Columbusu

Naopak největším zklamáním východní konference je jednoznačně Tampa Bay Lightning. Finalista uplynulého vydání finále Stanley Cupu se doposud trápí hlavně kvůli nevyrovnanosti svých výkonů. Ačkoliv začali sezónu třemi vítězstvími a zdálo se, že budou opět patřit mezi elitu, ale opak je pravdou. A to i přes úspěšnou sérii v posledních utkáních. Tyler Johnson, Nikita Kučerov a Ondřej Palát totiž výrazně zaostávají za svou výkonností z minulé sezóny, která byla pro Blesky úspěšná. Rozhodně více se také očekává od Stevena Stamkose, který jakoby začínal postupně spíše upadat.

Za očekáváním zůstávají Letci z Philadelphie, nečekané je i špatné umístění Columbusu Blue Jackets. V Columbusu dokonce došlo i na výměnu trenéra, ale ani pod Johnem Tortorellou tým zatím nepodává přesvědčivé výkony.

 Kanadské bodování vede Patrick Kane, nedaří se Crosbymu

Výbornou sezónu zatím prožívá Patrick Kane z Chicaga, který sice už nějakou tu dobu patří do širší špičky NHL. Letos se ale doslova utrhl ze řetězu a vede kanadské bodování celé NHL.

I když mnoho naznačil už v minulé sezóně, ve které na překvapení široké hokejové veřejnosti ovládl bodování základní části, nepřestává Jamie Benn (Dallas) svými výkony udivovat. Předešlá sezóna mu obrovsky zvedla sebevědomí a náhle se z tohoto hráče, stala hokejová superstar. Patří mu druhé místo v kanadském bodování NHL, pouze bod za vedoucím Patrickem Kaneem.

V první desítce se stále drží Blake Wheeler (Winnipeg), i když v posledních zápasech už se mu nedaří tolik, jako v samotném začátku sezóny. Letos se ale zdá, že doslova dozrál jako víno a konečně naplňuje představy svého zaměstnavatele.

Asi největším zklamáním letošního ročníku NHL je zatím Sidney Crosby. Kapitánu Pittsburghu Penguins se zatím vůbec nedaří a prožívá asi svou nejhorší sezónu v NHL.

Lehce za očekáváním je i Steven Stamkos, od kterého se opět očekávají velké věci. Ten má zatím spíše nakročeno zopakovat výsledek z minulé sezóny, kdy poprvé od nováčkovské sezóny, nedosáhl na metu jednoho bodu na zápas.

 

autor: Branislav Bukový | sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz