5 nejlepších tenistů všech dob. Dokázali byste je vyjmenovat?

Sportovní svět se dělí na několik „kategorií”, a to v závislosti na každém sportu. A každá tato „kategorie” má své nejlepší hráče. To platí jak u fotbalu, tak u plavání a samozřejmě u tenisu. Pojďme se právě tím posledním na chvíli zabývat a prozradit si, kdo že to patří mezi nejlepší tenisty všech dob. Dokázali byste vyjmenovat alespoň 5 z nich?

Roger Federer

Na prvním místě se regulérně a nekompromisně umístil Roger Federer, který je několikanásobným vítězem Wimbledonu, US Open i Australian Open, také French Open. Jinými slovy se mu podařilo zkompletovat všechny čtyři grandslamové tituly. Samozřejmě se z úspěchů těší i na Turnaji mistrů, odkud si také odnesl rovnou několikrát vítezství.

Rod Laver

I když byste na druhém místě možná viděli někoho jiného, ve skutečnosti se zde umístil Australan Rod Laver, který se do sportovní historie zapsal díky svému čistému Grand Slamu v roce 1969. V jedné sezoně se mu podařilo vyhrát všechny čtyři grandslamové turnaje, a to jak tedy Wimbledon, tak Australian Open, US Open a French Open. Rázem byl i jako amatér vyhlášen nejlepším světovým tenistou.

Rafael Nadal Parera

I Španělsko má v tomto žebříčku svého vyslaného. Je jím Rafael Nadal Parera, který patří mezi nejlepší antukové hráče vůbec. I proto dostal přezdívku „antukový hráč”. I on je olympijským vítězem a taktéž i několikanásobným vítězem French Open, držitel titulu Australian Open i US Open a je rekordmanem v počtu vyhraných turnajů série Masters.

Björn Borg

V žebříčku nejlepších světových tenistů se dále nachází i jeden Švéd, a to Björn Borg, který vyhrál Davisův pohár v roce 1975. A tím ostatně na sebe upozornil, stejně tak proslavil Švédsko na poli tohoto antukového sportu.

Jimmy Connors

Za zmínku stojí také Jimmy Connors pocházející ze Spojených států, který během své kariéry vyhrál více jak 109 otevřených turnajů ATP ve dvouhře, což je stále historický rekord.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz