Chcete hrát tenis? Vyberte si správnou tenisovou raketu

Chcete hrát tenis? Vyberte si správnou tenisovou raketu

I když lze říct, že Češi milují hlavně fotbal a hokej z oblasti sportu, stále více lidí se zajímá i o tenis. Je to atraktivní sport pro pár, také pro partu přátel, stále více lidí začíná dávat na tenis i své děti, které se v tomto sportu také nachází. Pokud jste se rozhodli, že to se sportem jménem tenis také zkusíte, nabízí se otázka, co k tomu budete potřebovat. Nedílnou součástí vaší výbavy je správná tenisová raketa, bez které to nepůjde.  

Sportů podobných tenisu je mnoho. Existuje badminton, existuje také squash. Ovšem tenis je jedinečný, i k němu však potřebujete zcela odlišnou raketu. I když z vás pravděpodobně nebude druhý Rafael Nadal, tenisovou raketu mít zkrátka musíte, a to velmi kvalitní.  

Vybírejte si raketu podle věku a pohlaví 

Pokud jste se rozhodli hrát tenis, doporučujeme tenisovou raketu vybírat dle věku a také dle pohlaví. To vám nejvíce pomůže při výběru správné rakety. Nehodí se kupovat těžkou raketu pro začínající dítě. Stejně tak nekupujte raketu s menším průměrem někomu, kdo ji drží poprvé v ruce.  

Jestliže kupujete raketu dítěti, doporučujeme rakety hliníkové nebo takzvané kompozitové. Velikost volte dle výšky dítěte.  

Vybírejte i podle pokročilosti 

Výběr tenisové rakety se také odráží od toho, jak pokročilí v tomto sportu jste. Jinou raketu bude mít ten, kdo v životě tenis nehrál, jinou bude mít ten, kdo hraje tenis příležitostně, jinou tenisovou raketu si pořídí zkušený hráč, jinou profesionál. Obecně však platí, že pro začátečníky je vhodná raketa lehká, která má větší hlavu. Pokročilejší hráči volí těžší rakety tlumící vibrace, profesionálové si vybírají rakety dle stylu své hry.  

Vybírejte dle hlavních parametrů 

Než si koupíte tenisovou raketu, vybírejte si ji taky dle jejích hlavních parametrů. Tenisová raketa se rozděluje na hlavu, krček a na rukojeť. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz