Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při tenise

Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při tenise

Tenis je dnes velmi oblíbeným sportem, který provozujeme už od dětství. Zatímco pro někoho je to jen chvilková záležitost, jiného to drží až do dospělosti, v níž se stává profesionálním sportovcem. Pokud i vy chcete v tomto sportu uspět, je zapotřebí se při hře vyhnout několika zásadním chybám. Na ně vás sice běžně upozorní trenéři, ale pokud jste samoukem, pak je musíte evidovat sám.  

Pozor na síť 

Pravidla tenisu pravděpodobně není nutné představovat nebo nějak definovat. Jak již bylo zmíněno, jedná se o velmi oblíbený sport, který provozuje stále více lidí. Pokud i vy patříte k aktivním tenistům, měli byste si dát pozor hlavně na síť. Pokud se totiž trefíte do sítě, je to chyba. Stejně tak je chybou, pakliže se netrefíte do soupeřova pole. V takovém případě mluvíme o autu.  

Podobně jako ve fotbale se nesmíte dotknout rukou míče, v tenisu zase platí, že nesmíte zahrát míč tělem. Pakliže míček dopadne dvakrát na zem dříve, než ho hráč odehraje, je to také chyba a bod míří na stranu protihráče.  

Chybuje se také v podání 

Podání je nedílnou součástí tenisu. A je důležité, aby bylo provedeno správně. Nejvíce se chybuje v druhém podání, kdy nedopadne do čtverce pro podání nebo nepřeletí síť. Chybou je i to, že hráč zahraje takzvaný dvojdotek čili že při úderu se míček dvakrát dotkne rakety.  

Pokud se hráč dotkne míčkem stropu (což se stává v případě, kdy se hraje v hale nebo jiném podobném uzavřeném prostoru), také mluvíme o chybě. Rozhodčí zpozorňuje i v okamžiku, kdy se hráč dotkne sítě, a to ať už tělem, nebo raketou. Tělem se většinou dotýká v průběhu výměny a i když se k této chybě často neschyluje, někdy k ní dojde.  

A co vy? Chybujete v tenise nebo se těmto základním, možná až začátečnickým chybám zdatně vyhýbáte? 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz