Liga mistrů – sen každého začínajícího fotbalisty je vyhrát tuto mimořádně prestižní klubovou trofej. Soutěž, jenž nese tento název, známe v moderní podobě od sezóny 1992/93. Samotný vznik je datován do roku 1955. Musíme vám představovat nejúspěšnější tým této soutěže? Myslím, že všichni víme, že generace kolem “Zlatého šípu” Alfréda di Stéfana, bombardéra Realu Madrid,  kralovala toho času celé Evropě. Být mistrem 5 let za sebou v konkurenci těch nejlepších týmů ze starého kontinentu? Tak to se opravdu jen tak někomu nepovede!

CESTA DO SEMIFINÁLE

V semifinále ligy mistrů se proti sobě střetli čtyři nejlepší. Manchester United si to rozdal v džentlmenském mači se „starou dámou“ z Itálie (Juventus, pozn. red.). Ďábelský United v minulém kole vyřadil v dvojzápase kvalitní italský Internazionale Milan v poměru 3:1. Juve se trápil s řeckým Olympiakosem a díky gólu Antonia Conteho z 85. minuty na stadionu v Aténách, postoupili do dalšího kola. A na koho narazil bavorský velkoklub Bayern Mnichov? Nebyl to nikdo jiný, než ukrajinský velikán Dynamo Kyjev. To šokovalo postupem přes Real Madrid v poměru 3:1 a postaralo se tak o to, že „Bílý balet“ neobhájil svůj úspěch z minulé sezóny. Mnichovský Bayern si hravě poradil s ligovým soupeřem Kaiserslauternem v poměru 6:0.

BOJ O FINÁLE

Rudí ďáblové sice na Old Trafford s Juventusem remizovali 1:1, v Turíně ale vyhráli 3:2 a získali tak vstupenku do finále. A jak se dařilo Bavorům? V Kyjevě se s góly roztrhl pytel a oba celky se rozešly za remízového stavu 3:3. V Allianz Aréně tak byla výhoda na straně německého celku, který nedopustil překvapení a nakonec vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

ĎÁBELSKÁ NOC ANEB ČARODEJ FERGUSON

Čekal nás zápas s velkým “Z”. Bayern proti Manchesteru, to byl zápas, na který se těšil asi každý fotbalový fanoušek. Šest minut po úvodním hvizdu, jsme viděli první gól střetnutí. Neopatrný zákrok obránce Fergusonovy družiny a gól z přímého volného kopu od Mária Baslera. Celý zápas bylo cítit, že něco visí ve vzduchu. Břevná, tyčky a excelentní zákroky od obou brankářských legend. Jeden celek s cílem pojistit si vedení, druhý s cílem srovnat manko. Byla to Fergusonova boží ruka, co nakonec rozhodla tohle finále? Běží první minuta nastaveného času, míč letí od rohového praporku do ohně, nepodařený odkop Bayernu a následnou střelu z voleje hráče United usměrňuje do sítě střídající Teddy Sheringham. Bouřlivák Oliver Kahn, brankář Bayernu Mnichov, ale i ostatní hráči bavorského týmu, se domáhali odpískaní ofsajdu. To však ještě nebylo všechno! Tlak rudých se stupňoval. Následoval další rohový kop a střídající norský fotbalista Ole Gunnar Solskjær střílí vítězný gól. Bavorský tým byl definitivně sražen na kolena! Dokonalý obrat, geniální tah legendárního Sira Alexe Fergusona dopomohl k vítězství v nejprestižnější klubové soutěži. V zápase udělal dvě změny a obě se prosadily v nastaveném čase.