Debakl Slavie 1:6, krize Slavie pokračuje

Dnes se dohrávalo 16. kolo hokejové extraligy. V dohrávce se střetli hokejisté pražské Slavie a Pardubic. Oba týmy jsou v odlišném rozpoložení, Slavisté jdou od porážky k porážce a nedaří se jim vůbec nic. Na posledním místě tabulky, ztrácejí stále více bodů na předposlední Mladou Boleslav. V Edenu již pomalu začínají přemýšlet o baráži. Zato hokejisté Pardubic pod novým trenérem Říhou, vyhráli oba zápasy a pomalu se zvedají.
Po první třetině se ujali vedení hokejisté Pardubic, kdy se ve 12. minutě trefili Tomáš Zohorna a ve 20. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Václav Benák. Domácí hokejisté v první třetině dvakrát nastřelili brankovou konstrukci.
Jak skončila 1. třetina, začala i ta druhá, když se hned ve 22. minutě trefil, kdy se z dorážky trefil opět Václav Benák. Druhá třetina skončila pro slavisty katastrofálně, inkasovali ještě třikrát a celkově jí prohráli 0:6. Postupně se ještě trefili Jan Starý, Lukáš Radil a Petr Sýkora.
Třetí třetina se dohrávala pouze z povinnosti, Slavisté se snažili alespoň o čestný úspěch, nakonec se jim to povedlo v 50. minutě, kdy zavěsil Jan Kolář. Více gólu ve třetí třetině již nepadlo a tak zápas skončil výsledkem 1:6 pro Pardubice.
Slavisté se tedy i nadále potácejí v krizi a na třináctou Mladou Boleslav stále ztrácejí 12 bodů., Pardubice pod trenérem Říhou opět zvítězili a upevnili si 5. místo tabulce.