Alexander Radulov, nedoceněný hokejista

Alexander Radulov je jeden z nejlepších současných hokejistů Ruska. Ačkoliv ho nejeden český fanoušek nemá v lásce, tak každý musí uznat, že je to nedoceněný hokejista, který má velkou kvalitu. Dvojnásobný mistr světa z let 2008 a 2009 začínal s hokejem v Rusku, ale netrvalo dlouho a v osmnácti se stěhoval do Ameriky. V prvním kole draftu si ho vybral Nashville. Každý viděl, že to jednou tenhle hokejista může dotáhnout daleko. Netrvalo dlouho a Saša vládl v nižších kanadsko-amerických soutěžích. V QMJHL nastřádal za dvě sezóny parádních 227 bodů. Góly a asistence nebylo jediné, co v této soutěži ve velké míře sbíral. Na jeho adresu v těchto dvou sezónách přibylo také 165 minut na trestné lavici. V nadcházející sezóně už v rezervním týmu Nashvillu nasbíral v jedenácti utkáních osmnáct bodů a to stačilo k tomu, aby si ho „Predátoři“ vzali do svého prvního týmu. Tohoto rozhodnutí rozhodně nelitovali. V necelé sezóně si připsal 37 bodů a následně v celé následující sezóně nasbíral ještě o 21 bodů více. I v NHL sbíral velký počet trestných minut a bylo jasně vidět, že si není radno s tímhle hokejistou zahrávat.

I když se mu v NHL dařilo, tak se vrátil do Ruska a tam nastupoval za Ufu. V tomto celku odehrál čtyři sezóny. Ve třech z nich se mohl pochlubit ziskem více než jednoho bodů na zápas. V sezóně 2010/2011 prožil nejlepší sezónu co se bodů v KHL týče. V základní části jich získal uctýhodných 80, dalších 18 přidal ve vyřazovacích bojích. Jako lídr týmu a nejproduktivnější a nejužitečnější hráč KHL dovedl Ufu k zisku Gagarinova poháru. Po čtvrté sezóně v Ufě se vrátil do Nashvillu, ale tam kvůli svému chování a morálce nedohrál ani play off. Kvůli porušení večerky v průběhu PO byl s týmu vyřazen a ruský sniper se vrátil do vlasti, kde podepsal smlouvu v hlavním městě s tamním celkem CSKA.

Ani tam nezapomněl na to, co umí. V CSKA odehrál už tři sezóny a pořád si drží skvělou formu. Ve druhé sezóně neodehrál všechna utkání, protože po ostrém zákroku se léčil z otřesu mozku. Kvůli tomu taky nestihl Mistrovství světa v Minsku. To nejhlavnější ale stihl. Na olympiádě v Soči nechyběl. Bohužel tam Ruská Sborná vyhořela. I tak si ale myslím, že Radulov byl společně s Datsyukem nejlepším hráčem Ruska na OH. V poslední sezóně 2014/2015 mu jen málo chybělo k tomu, aby získal Gagarinův pohár po druhé. CSKA vedlo ve finálové sérii už 3-1 na zápasy, ale pak se Petrohrad senzačně vrátil do série a nakonec ji neskutečně dokázal otočit. Po té sérii vyšlo na povrch informace, že je opět zraněný a tak Sborné nemohl pomoci ani na letošním šampionátu, který se konal v Česku.

Saša letos oslavil 29. narozeniny a sám si je vědom toho, že už není nejmladší. Ruský útočník začíná uvažovat o návratu do NHL. Chce totiž vyhrát Stanley Cup. „Už mi dávno není dvacet let a toto by možná mohla být má poslední šance vyhrát Stanley Cup. Pravděpodobně bych si vybíral tým podle jeho šancí na vítězství, ale také podle mé rodiny, aby byla šťastná,“ prohlásil zkušený ruský útočník.

Není pochyb, že je to hráč, který má velkou kvalitu, ale co morálka? Neměl by jeho příchod do jakéhokoli týmu v NHL negativní dopad na mužstvo? Je to rozhodně kvalitní hráč, ale taky je to problémový hráč s nevybíravým chováním. Pokud by opravdu tak moc toužil po zisku SC a pracoval by ne jen v utkáních ale i na trénincích na plno a odpustil by si své zbytečné fauly, tak by ještě v NHL mohl zářit. Otázkou je, kdo po něm sáhne? Mě osobně by se líbil v Detroitu. I když trestnou lavičku potkává velice často, tak je to velký bojovník, který v utkání vždy odevzdá maximum. Doufám, že ho co nejdříve uvidím zase v NHL.

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Štítky:  , ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz