SEZÓNNÍ ZPRÁVA TÝMU AKADEMICI PLZEŇ

Nové logo Akademici

Sezóna 2015/2016 Evropské univerzitní hokejové ligy skončila pro univerzitní tým z Plzně před branami playoff. Po hokejové stránce nemůže být vedení týmu spokojeno, ale co vedení velmi potěšilo, byla stránka organizační. Již na začátku měl nový trenér, Tomáš Ceperko, k dispozici velice široký kádr – přihlásilo se celkem 45 hráčů. Z tohoto počtu se vytvořila základní kostra týmu čítající 25 hokejistů, kteří celou sezónu reprezentovali obě univerzity i město Plzeň jako „Akademici Plzeň“. Ze všech 25 hráčů pak nejvíce zářila pětice Faschingbauer, Ingriš, Polívka, Blumentrit a Kašpar, která táhla Akademiky po celou sezónu vstříc dobrým výsledkům.

Výsledky v první polovině sezóny měly podobu sinusoidy, kdy po prvním vyhraném zápase následoval prohraný trip na Slovensku a dále se střídala euforie se zklamáním. Po novém roce následovalo hned 6 výher, ale klíčové zápasy plzeňští bohužel nezvládli. S UHT Dukes Graz prohráli oba vzájemné zápasy s bilancí 1:8 a dvojzápas s UK Praha, který byl poté jedinou možností pro vstup do playoff, byl již značně nervózní. Akademici ani nadvakrát nedokázali porazit dvojnásobného mistra z Prahy, a plzeňský tým tak zůstal před branami playoff o pouhé 2 body.

Na začátku letošní sezóny však Akademici nepředstavili jen nového trenéra, ale do svých řad přivítali také nově složený PR tým, který rozhodně nezahálel. Čtveřice studentů si dala za cíl přilákat více fanoušků a pozvednout povědomí o projektu EUHL. Postupně tak vznikala videa z tréninků, sestřihy a rozhovory ze zápasů. Byly vytvořeny pravidelné rubriky SlowmoTuesday a videoprofily, ve kterých se fanoušci připojení k sociálním sítím dozvěděli více o hráčích a funkcionářích týmu. Dobrou práci celého PR týmu nejlépe dokládá navýšení sledovanosti sociálních sítí Akademiků o 100% oproti minulé sezóně. PR tým přinášel pravidelné reportáže ze zápasů a dostal se také na stránky tištěného časopisu ProHockey, který informoval své čtenáře o možnosti studovat a současně hrát hokej. Články se také objevily v Plzeňském deníku nebo v rozhlasové podobě na Radiožurnálu.

Plzeňstí Akademici jsou známí organizací velkých zápasů, a tak ani letos organizátoři neochudili plzeňské diváky o tradiční „Bitvu o Plzeň“, která každoročně otevírá sezónu utkáním mezi studenty Západočeské univerzity a Lékařské fakulty v Plzni. Uskutečnil se také druhý ročník oblíbené „Plyšákové bouře“, na které se vybralo přes 500 plyšových hraček pro děti hospitalizované ve FN Plzeň. Dále se podařilo uskutečnit utkání mezi výběry EUHL a ACHA D2 (výběrem amerických univerzit divize 2). Také další, a letos poslední, akce s názvem „Z lavic až na zimák“ přinesla Akademikům obrovský úspěch v podobě divácké návštěvy blížící se k počtu 1000 studentů středních a základních škol, kteří dorazili na utkání Akademiků s týmem Diplomats Pressburg.

Za to, že Akademici jsou Akademiky a mají možnost zúčastnit se tak skvělého projektu, jakým EUHL je a k tomu organizovat i některá utkání nad rámec, patří obrovské poděkování všem našim podporovatelům a sponzorům, a to zejména docentu Ladislavu Čepičkovi ze Západočeské univerzity v Plzni, který nás podporuje při snaze skloubit studium a hokej. Děkujeme také panu Martinu Červenému z LF UK v Plzni za podporu nejen při zápasech. Za maximální vstřícnost, ochotu a podporu při pronájmech ledu patří díky panu Josefu Křenovi, paní Heleně Kremláčkové a celému vedení HM Arény. Společnosti DataExpres děkujeme za komfortní přepravu a vstřícnost při venkovních utkáních. Společnostem COMTES FHT, a.s. a Allianz, a.s. velmi děkujeme za možnost organizace utkání nad rámec sezóny, protože bez jejich podpory bychom to nezvládli. Dále děkujeme panu radnímu Dvořákovi za otevření dveří ve spolupráci s městem Plzeň. Velké díky patří také všem našim mediálním partnerům, poněvadž bez nich by o nás vědělo jen minimum lidí. V neposlední řadě patří naše díky všem fanouškům, protože pro ně to všechno děláme!

V příští sezóně připravujeme mnoho nového. Neupustíme z nasazené laťky a nadále budeme podporovat rozvoj univerzitního hokeje. Můžete se těšit na nové rubriky a další skvělá utkání. Přivítáme nové sponzory a nové spolupracovníky, kteří rozšíří naše řady a především, stále tu budeme pro vás, pro naše fanoušky. Autor: Věra Novotná

Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz