Akademici berou 3 body, rozhodla poslední dvacetiminutovka

Při druhém zápase v tomto roce byl v HM Aréně k vidění velmi atraktivní hokej. Evropská univerzitní hokejová liga se pomalu blíží k vyřazovacím bojům, a každý bod je tak velmi důležitý. O 3 body se utkali domácí Akademici Plzeň s nováčkem soutěže PPWSZ Podhale Nowy Targ.

Do první třetiny nasadili hosté velmi dobré tempo. Diváci viděli rychlý hokej s velkým počtem osobních soubojů. Hostující celek nedokázal potrestat dvě vyloučení Akademiků v prvních 10 minutách, a tak při vyloučení Bashirova rozjásal diváky Miroslav Dušek, který doklepl z bezprostřední blízkosti nahození Jana Kašpara. Hlasatel ani nestačil ohlásit autora gólu a puk se třepotal v síti Filipa Smejkala po bleskové odpovědi Alekseje Uglova, který využil chvilkové nesoustředěnosti obrany. Následovala série několika vyloučených, ale ani jeden z týmů již skóre neupravil.

Začátek druhého dějství byl ve znamení několika tvrdých střetů, které vyústily v opětovné oslabení Akademiků, při kterém však hokejisté z Polska nepřekvapili ničím, s čím by si Smejkal neporadil. Následovala pasáž hry bez větších šancí na jedné či druhé straně. Náskok domácích zvýšil ve 27. minutě Tomáš Blumentrit střelou nad lapačku Murashova, který tak po druhé lovil puk ze své svatyně. Polští soupeři ale opět našli bleskovou odpověď. O minutu později sice Smejkal vyrazil ránu Bashirova, ale proti následné střele Kurbatova se přesunout nestihl. Následovalo opět několik vyloučení a vzájemných bitek, které diváci ocenili potleskem. Na ukazateli skóre to však nic nezměnilo. Stav po druhé třetině zůstal nerozhodný 2:2.

Poslední třetina určila gólově jasného vítěze. Ačkoliv se Nowy Targ snažil, aby tři body odvezl do Polska, gólovému přídělu nezabránil. Ve 44. minutě nastřelil Ladislav Sedláček tyč a Daniel Svoboda dostal puk do branky. Opět to byli hosté, kteří dotahovali. Jejich úsilí bylo markantní, ale vedlo k otevřené obraně, které využil Patrik Pondělík, jenž po souhře s Linhartem a Blumentritem přinesl klid na plzeňské hokejky. Na konci třetiny odvolal polský trenér brankáře, ale z gólu se opět radovali Akademici, konkrétně Tomáš Blumentrit, který poslal puk přes celé hřiště do nestřežené brány.

Ohlasy po zápase:

Adam Dekan – asistent trenéra Akademiků Plzeň: Jsem rád, že jsme ukázali naši sílu. Hráli jsme to, co chceme hrát, a taky nám to přineslo kýžené body do tabulky. Byl to důležitý zápas se sokem, který je v tabulce kolem nás. Hráli jsme navíc bez pár kluků ze základní sestavy, a o to je vítězství cennější.“

Patrik Pondělík – útočník Akademiků Plzeň: Myslím si, že na dnešní zápas byl celý tým velmi namotivovaný i z důvodu absence některých našich opor. Hráči věděli, že dostanou daleko víc prostoru. Chtěli jsme začít aktivně, protože hráči polského týmu hráli třetí zápas ve třech dnech. Osobně si myslím, že celý zápas byl velmi vyrovnaný. To platilo i pro skóre, které bylo po dvou třetinách 2:2. Řekl bych, že hlavní rozdíl byl v našem proměňování přesilových her, které jsme si jako tým poctivě vypracovali. Když jsme se ve třetí části dostali do vedení o 2 góly, už bylo jen na nás udržet výsledek. To jsme zvládli a kapitán našeho týmu zpečetil skóre na 5:2. Také bych rád zmínil skvělý výkon našeho gólmana.”

Alexander Alimov – útočník týmu PPWSZ Podhale Nowy Targ: „Byl to těžký zápas, protože byl třetí v řadě a my jsme byli všichni velmi unavení. Neuvědomovali jsme si naše důležité momenty a hokej neodpouští chyby. Mně se ještě před zápasem rozbily brusle, a tak jsem musel hrát v kamarádových. Osobně si myslím, že jsem svému týmu moc nepomohl. Máme ještě 4 zápasy před play-off, a proto potřebujeme odstranit chyby a být připraveni.“

Autor: Věra Novotná

Autor fotografie: Martin Kurfiřt

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz