Jak správně vybrat hokejku 

Jak správně vybrat hokejku

Uvažujete nad tím, že začnete hrát hokej? Než vkročíte v bruslích na led, musíte si pořídit potřebnou výzbroj. I když se hokej jeví jako velmi hezký sport, ve výsledku je poměrně drsný, proto bez výzbroje se do prvního tréninku, ne-li prvního západu nepouštějte. V nejlepším případě si vyberte správnou hokejku, bez které to nepůjde. 

Tvrdost hokejky 

Při výběru správné hokejky bude hrát roli několik faktorů, a jedním z nich je samozřejmě i tvrdost hokejky. Ti, kteří hrají hokej dlouhodobě, ne-li rovnou profesionálně, řeknou, že tvrdost hokejky je základním a také tím nejdůležitějším parametrem, který je pro výběr hokejky alfou i omegou.  

V hokejovém světě mluvíme o flexu – jaká tvrdost hokejky je ideální, to poznáte podle tabulky, ve které jsou hráči rozdělení dle tabulky.  

Zahnutí čepele 

Dalším parametrem, který hraje roli při výběru hokejky, je zahnutí čepele. Správné zahnutí si však musí každý hráč určit sám. Výběr hokejové výbavy je obecně velmi individuální záležitostí. U dětských rolí se berou v potaz rady, u dospělých alternativ dává hlavně na sebe sám hráč. 

U zahnutí se nejčastěji mění zatočení špičky a její otevření. Existují opět však i tabulky, které budou při výběru hokejky nápomocné. 

Správná výška 

Na výběr správné výšky hokejky nebudete sami, ale pomůže vám vaše tělo. Brada a nos jsou odrazovými můstky. Obecně platí, že správná výška by měla dosahovat zhruba do výšky nosu. U dospělých lidí se může výška hokejky lišit dle toho, jakou pozici budete v týmu zastávat. Jestli budete obráncem, jestli budete útočníkem nebo jiným.  

Nezapomeňte, že u hokejky musíte dát na takzvané řezání, respektive jiné nastavení hokejky. U většiny hokejek je změna po seříznutí hokejky naznačená. Odrážejte se dle toho, jestli máte palcovou hůl s flexem nebo jiný typ. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz