Buďte znalcem hokejového světa. Přinášíme vám několik faktů, které vás překvapí

Buďte znalcem hokejového světa. Přinášíme vám několik faktů, které vás překvapí

Chcete se stát hokejovým znalcem? Pak nestačí jenom sledovat hokej v televizi, musíte ho prožívat a žít jím. Abyste se stali opravdovým znalcem hokejového světa, pak musíte také znát několik zajímavých faktů, která se s hokejem pojí nebo která s hokejem úzce souvisí. Nemusíte navíc pátrat dlouhé hodiny na internetu, abyste přišli na to, co zajímavého hokejový svět přináší. Prozradíme vám několik zajímavých faktů zrovna teď.  

Hokej jako takový je velice oblíbený sport. Když nedávno běželo mistrovství světa v ledním hokeji, najednou se opět spojil celý národ, aby fandil svým vyslancům. Během hokejových utkání jsou najednou všichni spolu trenéři, kteří by odehráli zápas líp než hráči na ledě. Ale to zkrátka k fandění patří. Pokud patříte k lidem, kteří hokej opravdu milují, přinášíme vám několik zajímavých faktů, které vás možná překvapí nebo možná taky ne.  

I když hokej vznikl v Kanadě, v NHL je minimum kanadských týmů 

To, že vznikl hokej v Kanadě, je všeobecně známý fakt. Ale věděli jste, že i když hokej vznikl v Kanadě, v NHL je minimum kanadských týmů? Konkrétně jich je v NHL pouze šest. Pokud bychom je měli vyjmenovat, byly by to týmy 

  • Calgary 
  • Edmonton 
  • Montreal 
  • Ottawu 
  • Toronto 
  • Vancouver 

V Britské Kolumbii se nemohou bavit o hokeji 

Respektive nemohou se o hokeji bavit chirurgové, když jsou zrovna na operačním sále a operují. Téma hokeje je opravdu zakázáno, aby nedošlo k rozrušení některého z operujících doktorů.  

Medvědi na ledě 

Ano, je to opravdu tak. Ještě v bývalé SSSR si hokej zahráli i skuteční medvědi, kteří pak svoje triky předváděli divákům v cirkusu. Dalo by se říct, že to byl jakýsi trénink před vystoupením před vyprodaným hledištěm.  

Mrtvé zvíře během zápasu 

V roce 1974 během vhazování proletěl kolem netopýr a jeden z hokejistů se po něm ohnal hokejkou, čímž ho hned na to zabil. Jedná se o jediný tým, který má na svědomí zvířecí život během zápasu. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz