Doma ve světlém nebo tmavém?

Sparta Vary

Extraliga je v plném proudu, letos s sebou přinesla jednu velkou změnu. V posledních letech bylo zvykem, že domácí týmy hrály ve světlém, ty hostující v tmavém. Každé dva roky se barvy prohodily, letos si ale každý tým mohl vybrat, v čem doma bude hrát. Pro fanouška to může být matoucí, jak výběr dopadl?

Každý tým si vybere, v jakém dresu bude doma hrát

Do teď bylo jasně dané, jaké dresy musí týmy mít na svém domácím ledu. V letošní sezóně měly mít týmy na domácím ledě světlé dresy, stejně jako minulý rok. Podařila se ale prosadit změna. Každý tým si může vybrat, v jakých dresech bude na svém ledě hrát. Některá mužstva využila možnosti změny, jiná zase ne. Jak se týmům v dresech dle výběru vede, to můžete sledovat na 24live.com.

Víte, že hlavním iniciátorem snahy o změnu byla pražská Sparta? Důvod si můžeme jen domýšlet, jako jedna z možností se jeví fakt, že pražští hokejisté mají jako svou hlavní barvu rudou. A hrát na domácím ledě v bílém dresu, který připomíná spíš Slavii než Spartu, není prostě ono.

Bílí tygři Liberec

Mužstvo ze severu Čech si jako domácí dres nechalo ten světlý. Podle odborníků liberecké dresy patří mezi ty nejméně povedené, a to třeba kvůli reklamám partnerů. Mají ale také svá pozitiva, např. velké logo uprostřed dresu nebo číslo v límečku. Výhodou je též to, že límeček v barvách Tipsportu poměrně ladí se zbytkem dresu. Jen je škoda, že liberecké dresy jsou pouze natisknuté.

BK Mladá Boleslav

Tým, který má ve svém logu lví hlavu, se jako jeden z šesti týmů rozhodl pro změnu, takže na svém ledě budou v tmavé sadě dresů. Mladoboleslavské dresy patří mezi ty průměrné, které mají celkem vyrovnaná pozitiva i negativa. Výhodou je hlavně to, že na sobě mají pouze jednoho partnera.

HC Dynamo Pardubice

Pardubičtí hokejisté odehrají své domácí zápasy ve světlé variaci dresů. O těch se dá říct, že jsou až plné partnerů, což odvádí pozornost od povedených částí, mezi ně patří pruh kolem loga.

HC Energie Karlovy Vary

Hráči ze západu Čech jsou další, kteří na domácím ledě oblékají tmavé dresy. U Karlových Varů o tom rozhodli fanoušci. Dres se inspiroval těmi, které karlovarští hokejisté oblékali na přípravných utkáních, dominantou je silueta městského znaku, tedy lva. Naopak na dresu téměř zaniká hlavní logo týmu.

HC Kometa Brno

Brněnský tým bude ve své aréně hrát ve světlých dresech. Ten dle odborníků patří k těm podprůměrným, převažují spíše negativa. Základem všeho je logo, které by už zasloužilo trochu zmodernizovat. Zarazí i umístění reklamy partnera mezi číslo a jméno hráče na zádech.

Banes Motor České Budějovice

Toto mužstvo bude na svém ledě bojovat v tmavé sadě dresů, venku pak ve žlutých. Podle odborníků na nich logo nového hlavního partnera neladí s celkovým dresem, reklamy nejsou barevně sladěné.

HC Oceláři Třinec

Třinečtí Oceláři budou doma hrát v tmavé variaci dresů, tedy červené barvě. Jejich dresy můžeme zařadit mezi ty povedenější, zvláštností je, že Třinec představil i třetí sadu dresů, a to černou.

HC Olomouc

Kohouti z Olomouce budou na domácím ledě ve světlé verzi dresů, které se oproti minulému roku moc neliší. Na přední straně je pouze jedno logo partnera, které je sladěno s dresem a ve spodní části dresu panorama města, tento rok už pouze jednou čarou.

HC Sparta Praha

Tým, k němuž neodmyslitelně patří rudá barva, bude v pražské O2 Areně oblékat tmavé, rudé dresy. Podle odborníků jeden z nejpovedenějších dresů na sobě nemá oproti minulým letem tolik log partnerů. Je poměrně vzdušný, většina log jsou nášivky. Třešničkou na dortu je logo k výročí 120 let na hrudi.

HC Škoda Plzeň

Hráči z Plzně budou na svém ledě hrát ve světlém. Plzeňské dresy patří mezi povedenější kousky. Uprostřed přední strany najdeme velké logo Škoda Auto, které k Plzni samozřejmě patří, jen škoda, že je tam hned pětkrát. Zadní strana je doslova nacpaná logy sponzorů.

HC VERVA Litvínov

Litvínovští chemici budou svůj led hájit v tmavých dresech. Na těch je dominantní logo partnera Litvínova. Logo týmu jako takového se přesunulo na hruď, vedle přiměřeného množství sponzorů. 

HC Vítkovice Ridera

Vítkovická Ridera na domácích utkáních oblékne světlou variantu dresů. Od minulé sezóny se vzhled vítkovických dresů moc nezměnil, najdeme tu rytíře Vítka ve spodní části, pod ním pak ještě dvě čáry s nápisem „OSTRAVA!!!“, a nad tím logo Ridera.

Mountfield HK

Hokejisté z Hradce Králové se budou na domácím ledě představovat ve světlé sadě. Dresy mají připomenout dobu před 30 lety, kdy tým poprvé hrál v TELH. Tým má už v názvu svého největšího partnera, což má i svoje výhody, nevyžaduje tolik reklam.

Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři jsou posledním týmem, který bude doma v tmavém. Jejich dresy se za poslední roky nijak výrazně nemění, vždy jde opravdu jen o detaily. Na dresu můžeme najít postupně se rozšiřující pruhy, které vyniknou zejména na tmavé variantě.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz