Kde se vzal hokej a co je o něm třeba vědět?

Vznik hokeje

Hokej je dnes velice oblíbený sport, který vykonává čím dál více lidí. Rodiče své syny dávají často právě do hokejových kroužků, protože věří, že mají ten potřebný talent, ovšem jenom čas o tomto rozhodne. Ať už jste hráčem od malička nebo jen sledujete hokej v televizi, vyplatí se o tomto sportu něco vědět. Přece jenom je to sport, který nás Čechy sjednocuje.

To, že je to týmový sport, nemusíme ani opakovat, protože to je zcela jasné. Že se však jedná o jeden z nejrychlejších sportů na světě, to ví jenom málokdo. Hráči na ledu totiž bruslí velice rychle, vystřelený puk může přesáhnout i 170 km/h.

Kdy hokej vznikl?

Zabrousíme však do historie. Kdy se zrodil sport, který dokáže i rozeštvané národy spojovat? Hokej vznikl už v 19. století v Kanadě, zanedlouho se však s velkým úspěchem rozšířil do celé Evropy a následně i do celého světa. Pokud by vás zajímalo, kdy se konalo vůbec první mistrovské utkání, tak to se konalo 3. března roku 1875 v Montrealu, a to konkrétně na Victoria Skating Rink.

Jaké ligy se řadí mezi nejprestižnější?

Tou nejprestižnější hokejovou ligou je rozhodně National Hockey League, což známe pod zkratkou NHL. Jak jsme zmínili, jedná se o nejprestižnější hokejovou ligu na světě, které se zúčastní především týmy ze Spojených států amerických a z Kanady.

Druhou nejlepší hokejovou ligou je KHL, tedy Kontinentální hokejová liga, které se účastní všechny týmy z východní Evropy a taky severní Asie.

V České republice je nejvyšší profesionální soutěží v ledním hokeji Česká hokejová extraliga.

Zajímavosti o ledním hokeji:

Na olympijské hry se hokej dostal v roce 1920, Mistrovství světa v ledním hokeji se konalo poprvé v témže roce. Zkratka MHL je hokejová liga, která je juniorskou verzí KHL.

Co se týče Světového poháru v ledním hokeji, ten byl obnoven po delší pauze v roce 2016.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz