Hokej plný rekordů. Jaké určitě nikdo nepřekoná?

Hokej plný rekordů

Hokej je sport, který miluje nejeden muž. V současné době se do hokeje pouští i malí kluci, kteří se při hokeji učí nejen vzájemné spolupráci a pěstují v sobě týmového ducha, ale také se učí jisté agresivitě. Agrese totiž hraje v hokeji taky svou roli, bohužel často hraje roli až velkou. Nicméně jedná se o sport jako o každý jiný, tudíž je prospěšný pro naše zdraví (když se člověk hýbe, je to pro zdraví vždy prospěšné). A stejně jako každý sport, i hokej je plný rekordů. Zaměřme se nyní na ty, které jistě nikdo nepřekoná.

I když je to samozřejmě riskantní tvrdit, že jednotlivé rekordy nebudou překonané, u níže zmíněných rekordů je opravdu velká pravděpodobnost toho, že překonané nebudou. Ostatně přesvědčte se sami.

DougJarvis jako hráč, který odehrál nejvíce zápasů v řadě

DougJarvis – to je jméno muže, kterému se také přezdívá železná muž NHL. Ten je totiž držitelem rekordu, který mluví o počtu odehraných zápasů v řadě. Jedná se o kanadského útočníka, který odehrál neuvěřitelných 964 zápasů v řadě. Nevynechal mezitím ani jeden jediný zápas, což je opravdu obdivuhodné.

Jarvis za svou hvězdnou kariéru překonal rekord, který držel Garry Unger. Ten totiž v řadě za sebou odehrál 914 zápasů.

Nejméně vyhraných zápasů mají na kontě hráči Washington Capitals

I když se jedná o nelichotivý rekord, je to rekord. O nejméně vyhraných zápasů v sezoně se zasloužily hráči Washington Capitals, kteří vyhráli pouze osm utkání v sezoně. Tento tým je zároveň držitelem rekordu nejmenšího počtu dosažených bodů získaných v jedné sezoně. Nasbírali konkrétně jedenadvacet bodů.

Tento rekord je v dnešní době platových stropů snad nepřekonatelný. Dnes se nenajde tým v NHL, který by na tom byl tak bídně. Nebo snad věděli byste o nějakém týmu, který by dokázal tento nelichotivý rekord překonat?

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz