Body z dalšího utkání EUHL veze z Plzně Banská Bystrice

Do Plzně přijeli na třetí zápas ve třech dnech hokejisté z Banské Bystrice. Pokud diváci čekali únavu, byli na omylu. K vidění byl velmi rychlý hokej plný osobních soubojů a diváci se nakonec dočkali celkem pěti gólů. Zápas ovládli slovenští hokejisté v poměru 1:4 díky využitým přesilovým hrám.

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi ostrou hrou a diváci kvitovali hned několik osobních soubojů u hrazení. Již v úvodních minutách dali hostující hráči najevo, že nepřijeli jen dokončit svůj trip. Ve třetí minutě musel Smejkal na dvakrát likvidovat samostatný únik jednoho z hráčů Banské Bystrice a domácí poznali, že tento zápas opravdu nebude lehký. První třetina přinesla hodně nepřesností na obou stranách a několik vyloučení. Hned první oslabení domácích využil Indrych, který se štěstím dostal puk přes Smejkalův beton.

Také ve druhé dvacetiminutovce začínali hosté v početní výhodě, kterou ale nedokázali přetavit v gólovou radost. Skvělým výkonem se blýskl kapitán Akademiků Jakub Faschingbauer, jenž několikrát zavezl puk do útočného pásma domácích a snažil se připravit spoluhráčům šance k vyrovnání stavu. Pět minut prostřední části stačilo Tomáši Fišerovi k tomu, aby dal domácím nový impuls ve hře. Po souhře s Fraňkem a Rubešem srovnal stav na 1:1 skvělou tečí v prostoru před brankou. Ve druhé třetině nelze nezmínit skvělou obranu všech obránců, kterým se dlouho dařilo držet hru od vlastních brankářů. Domácí opět doplatili na své vyloučení, kdy těsně po vypršení trestu Davida Rubeše využil vytvořeného tlaku David Primus a Filip Smejkal tak podruhé kapituloval.

Třetí třetina byla místem v zápase, kdy domácí opravdu nechali na ledě všechno, ale z gólů se radovali hosté. Ve 43. minutě přidal další přesný zásah Kováčik, který přesně zasunul puk mezi Smejkalovy betony poté, co domácí brankář minul svou holí cíl ve snaze vypíchnout Kováčikovi puk. Akademici se snažili, ale štěstěna byla proti. Hokejisté Banské Bystrice ukázali své kvality, kdy nevynechali jediný souboj a stále tvořili hru, ačkoliv měli pohodlný náskok. Na konečných 4:1 pro tým UMB Banská Bystrica pečetil do prázdné brány Kasanický.

Ohlasy po zápase:

Karel Ingriš – útočník týmu Akademici Plzeň: „Po čtyřech výhrách se nám dneska bohužel vůbec nedařilo, o to víc nás mrzí, že to bylo před domácími fanoušky. Hned první třetina byla z naší strany špatná. Dlouho jsme se dostávali do tempa a vůbec do zápasu. Bohužel jsme vůbec neproměňovali vytvořené šance. Jenom já jsem měl dva góly na holi, ale bohužel jsem šance neproměnil. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, ale výsledek zůstával stále nepříznivý. Třetí třetina už byla trochu křeč, snažili jsme se, ale bohužel nám tam nic nepadalo a naopak jsme ještě inkasovali. Teď zase potrénujeme a čeká nás náročný příští týden. Doufáme, že opět získáme nějaké body do tabulky a přiblížíme se vysněnému play-off. Děkujeme všem divákům, kteří dorazili, a slibujeme, že v příštím domácím zápase předvedeme lepší výkon.“

Tomáš Ceperko – trenér týmu Akademici Plzeň: Dnes jsme podali nesoustředěný výkon bez pohybu, zápalu pro hru a hlavně bez touhy vyhrát a dávat góly. Soupeř nás tentokrát přehrál trpělivým a soustředěným výkonem a především v proměňování gólových příležitostí. Od druhé poloviny se náš výkon zlepšil, ale už jsme byli v křeči, nešlo nám to, ale to je hokej, my se z toho musíme oklepat a poučit. Někteří hráči doléčí virózy a drobná zranění a do dalšího zápasu opět vstoupíme v plné síle a s odhodláním získat další velmi důležité body, které rozhodnou, zda postoupíme do play off.“

Matěj Koch – obránce týmu UMB Banská Bystrica: „Byl to vybojovaný zápas. Bylo v něm srdce a brankář předvedl výborný výkon. Přesně takový zápas jsme potřebovali, abychom si vytvořili pohodu a nakopli se do dalších zápasů. Konečně jsme se po dlouhé době semkli a hráli nejen dopředu, ale i dozadu.“

Autor: Věra Novotná

Autor fotografií: Martin Kurfiřt