„Hovor málo, povedz veľa.“ – zemřel legendární Karol Polák!

Včera, 17. ledna 2016, v ranních hodinách opustil tenhle svět legendární československý komentátor Karol Polák ve věku 81 let. 

Pro mnozích kupodivu vystudoval herectví na divadelní fakultě VŠMU v Bratislavě. Samozřejmě, co by to bylo za sportovního komentátora, kdyby se od malička nezajímal o sport? Karol určitě nebyl nějakou výjimkou!

Svuj první sportovní přenos odkomentoval v roce 1959. Jednalo se o krasobruslařskou exhibici. O tři roky později se stal komentátorem v nově založené sportovní redakci Československé televize. Zde se věnoval komentovaní úctyhodných 35 let a svým svéráznym spůsobem komentovaní se zapsal do povědomí celého národa a všech sportovních fanoůšku. Komentoval množství sportovních podujatí. Byl to on, kdo byl při legendárnim lobu Antonína Panenku a to on křičel z Bělehradu tú radostní správu v roce 1976: „Góóóól, góóóól! Sme majstri Európy na rok ’76.“  

Pán Karol nám celej život rozdával smích a radost. Podívejte se na pár vybraných videí níže v článku. Zaručuji vám, že se při nich zasmějete a to právě vystihuje samotnou postavu, kterou Karol Polák představoval.

ČEST JEHO PAMÁTCE!

  • Karol Polák komentuje Labutí jezero v Praze jako futbalový zápas:

  • Karol Polák a vysvětlení jeho fráze ohledně sprintera Manfreda Kokota: 

https://www.youtube.com/watch?v=VbrHB5tfoBE

  • Karol Polák v relaci „Show Jána Krause“:

  • Karol Polák a jeho vysvětlení „Nie reprezentačný tréner, ale kouč.“:

  • Karol Polák odevzdával též ceny OTO pro nejlepšího slovenského sportovního komentátora:

OTO 2012 (odkaz)
OTO 2013 (odkaz)
OTO 2015 (odkaz)

 

AUTOR: Tomáš „El Vričanito“ Vričan | Sportyonline.cz

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz