Světový pohár se opět vrací

Už příští rok budeme moci kromě Mistrovství světa vidět na televizních obrazovkách také Světový pohár, který se vrací po dvanácti leté odmlce. Světový pohár je nástupce Kanadského poháru, který se hrál patnáct let (1976-1991). Světový pohár a Mistrovství světa jsou dva zcela rozdílné turnaje. Světový pohár sponzoruje NHL a podle pravidla jsou takové, jako v zámořské soutěži. Ani utkání o třetí místo se nehraje. Tento turnaj se vrací především proto, protože není jisté, zda na Olympijském turnaji v Korejském PyeongChang budou moct startovat i největší hvězdy z NHL. To bychom pak přišli o velkou podívanou.

O jednu hvězdu Olympijský turnaj určitě nepřijde. Bavím se o Alexandrovi Oveckhinovi. Ten by i přes případnou pokutu a přes veškeré pravidla do Koreje jel. Nejhůře by na sezónu přestoupil do KHL, aby neměl žádné problémy. “Ovie“ by si určitě tento turnaj nenechal za žádnou cenu ujít.

V zámoří dokonce přišli s návrhem, že by se Češi a Slováci mohli(alespoň pro tento turnaj) stát znovu bratry a hrát jako jedna země. Tým by byl určitě kvalitnější, ale proč se kvůli světového poháru slučovat? Já jsem určitě proti.

Turnaj to může být určitě atraktivní, sám se na něj těším, ale jedna věc mi vadí. Složení týmu. Kromě Kanady, USA, Ruska, Švédska, Finska a Česka bude tento turnaj hrát kanadsko-americký výběr do 23 let a tým Evropy, za který nastoupí nejlepší Evropané mimo zmíněnou šestici. Ten první tým je blbost, ale ten druhý? Ještě větší blbost. Co kdyby to náhodou vyhrál? Zahrají evropskou hymnu? Jak to bude vypadat, když v jednom týmu budou hrát Slováci, Norové, Švýcaři, Francouzi a další. Podle mě by bylo lepší, kdyby místo těch dvou “týmu“ tam byli Švýcaři a Slováci. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se těch osm zemí vybíralo podle toho, jak dopadli na předešlých čtyřech MS a Olympiádě. To by se mi zdálo určitě rozumnější.

Nicméně pokud na Olympiádě v Korei a i na dalších OH nebudou moci startovat největší hvězdy z NHL, tak moc lidí nebude mít námitky proti těm dvěma slepeným týmům a budou rádi, že mohou na tomhle turnaji vidět světové hokejové hvězdy. I já se na tento turnaj těším a nemohu se ho dočkat. A kdo ví, třeba na příštím světovém poháru už tyto slepené týmy nebudou.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz