37. kolo hokejové Tipsport extraligy

37. kolo hokejové extraligy proti sobě svedlo první a poslední mužstvo v tabulce. Zatímco domácí Třinec hraje v pohodě, hokejisté pražské Slavie jsou v křeči a prohráli již 4 zápasy v řadě. Naposledy dokonce 1:7 na ledě Mladé Boleslavi. Třinečtí zápas zvládly celkem v pohodě, o svém vítězství rozhodly ve druhé třetině, kdy hokejistům Slavie nasázeli 4 góly během deseti minut. Zápas nakonec skončil jasnou výhrou třineckých 5:2, třinečtí hokejisté vyhráli podesáté v řadě.

Hokejisté Pardubic, kteří si v minulém kole poradili se Spartou, zavítali na led karlovarské Energie. Karlovy Vary po třech prohrách potřebovaly bodovat. Po vyrovnané 1. třetině, prakticky bez šancí, která skončila bez gólu, se karlovarští hokejisté ujali po 2. třetině vedení 2:0. Ve 3. třetině však pardubičtí senzačně otočili a zápas nakonec vyhráli 3:2. Hráči Energie nedokázali vyrovnat ani v závěrečné hře bez brankáře.

V zápase Plzně s Olomoucí se utkali dva sousedé v tabulce.  Plzeňští hokejisté byli po celý zápas aktivnější a lepší, ale neproměňovali své šance a tak je v 57. minutě potrestal Pavel Patera, který poslal zápas do prodloužení. V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu nájezdy, v těch byli nakonec  šťastnější hokejisté Plzně.

V zápase poražených týmů z minulého kola Sparty a Vítkovic, začali lépe sparťané a po 1. třetině vedli 2:1. Vítkovice ve druhém dějství srovnali na 2:2, Sparta znovu odskočila na rozdíl jediného gólu a ve třetí třetině si výsledek pohlídala. V poslední minutě náskok ještě zvýšila. V zápase se blýskl dvěma góly Petr Kumstát.

V dalším zápase nejprve Zlín vyhrál na ledě Hradce Králové 3:0, 1. gól v tomto zápase padl až ve 27. minutě a od této chvíle byli zlínští hokejisté lepším týmem. V severočeském derby porazil Litvínov Liberec až v prodloužení 3:2, když se v 64. minutě trefil Lukeš.

Všechny Výsledky – 37. kolo Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Cienciala (Rufer, Marek Růžička), 24. Hrňa (Žejdl, Orsava), 26. Marek Růžička, 31. Polanský (Dravecký, Adamský), 34. Hrňa (Nosek, Plíhal) – 9. Bednář (Sklenář), 52. Stránský (Divíšek, Poletín). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5068.

HC Energie Karlovy Vary – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 23. Vachovec (Balán), 34. Balán z trestného střílení – 41. T. Zohorna (Marcinko, Píša), 48. Nahodil (Kaut, Ščotka), 52. Marcinko (P. Sýkora, Benák). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3745.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Schleiss (Lev, Boháč), rozhodující sam. nájezd Johnson – 57. Patera (Buc). Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc Cibák 10 min. a Jaroměřský (oba Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4912.

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (M. Látal) – 4. Ptáček (J. Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, H. Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Dlapa). Rozhodčí:Mrkva, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci:4020.

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Rolinek, Ďaloga), 10. Rolinek (Kumstát, Barinka), 35. Kumstát (Rolinek, Švrček), 60. Pech – 17. Huna (Malec, Roman), 29. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí:Fraňo, Lacina – Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2.Diváci: 4678.

Mountfield Hradec Králové – PSG Zlín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Kubiš (Holík, Kotvan), 47. F. Čech (Kubiš, Říčka), 50. Matějíček (Žižka, Čajánek). Rozhodčí: Polák, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 3975.

HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Jurčík (Martynek, T. Pavelka), 18. Jánský (Hübl, Ručinský), 64. Lukeš (Petružálek) – 6. Filippi, 46. Vampola (Radivojevič). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Komárek, Ondráček.Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 4158.