Dohrávku ovládl Real, hráčem měsíce Griezmann

Ve Španělsku byla na programu dohrávka 16. kola La Ligy, kterou ovládl Real Madrid. Při tom ale přišel o dva hráče. A v derby proti Atlétiku nenastoupí ani Marcelo. Vedení soutěže poté vyhlásilo hráče měsíce, kterým se stal Antoine Griezmann.

Real v dohrávce porazil Sevillu

I druhé utkání bez Cristiana Ronalda Real zvládl a ve středeční dohrávce 16. kola Primera División porazil Sevillu 2:1. Do vedení se Bílý balet dostal ve 12. minutě, po krásném centru Marcela se trefil James Rodríguez.

Do poločasu to bylo již o dvě branky, Bacca zbytečně ztratil míč a po ose Benzema – Isco se k míči dostal Jesé, který svou střelu parádně umísitl a nedal Ricovi šanci. Ten v bráně nahradil Beta, který si po souboji s Benzemou vykloubil rameno a po operaci zmešká až tři měsíce.

Utkání nicméně pokračovalo a Sevilla dokázala snížit, trefit se ale dokázala až v samotném závěru, deset minut před koncem skóroval Aspas. Real ale závěr zvládl a zvýšil svůj náskok na druhou Barcelonu, ten nyní činí čtyři body.

James bude chybět dva měsíce, Ramos měsíc

Real sice zvítězil, ale přišel o dvě opory. Tedy vlastně o tři, Marcelo inkasoval v sezóně pátou žlutou kartu a v derby proti Atlétiku bude scházet. Stejně jako zraněná dvojice James Rodríguez – Sergio Ramos.

Kolumbijský záložník si zlomil zánártní kůstku a chybět bude až do dubna. Minimálně do poloviny března se na hřišti neukáže ani Sergio Ramos, který si ve stejném utkání nepříjemně narazil stehenní sval.

Hráčem měsíce v La Lize Griezmann

Hráčem měsíce v La Lize byl vyhlášen Antoine Griezmann z Atlétika Madrid. V lednu nastoupil k pěti duelům a zaznamenal stejný počet branek. Dvakrát se francouzský útočník trefil proti Levante, dvakrát propálil gólmana Rayo Vallecana  a skóre otevřel i v duelu proti Eibaru.

I Bilbao má problém s marodkou

Problémy s marodkou má kromě Realu Madrid i Bilbao, které se o víkendu musí obejít bez dvou hráčů. Ander Iturraspe si na tréninku poranil koleno a chybět bude do konce března. Obránce baskického klubu Mikel Balenziaga si zranil záda a ani on Bilbau ve víkendovém utkání proti Barceloně nepomůže.

Přijde Atlétiko o Mandžukiče?

Mario Mandžukič možná po jediné sezóně opustí Atlétiko Madrid. Důvodem je návrat Fernanda Torrese a nespokojenost hráče s vytížením. Atlétiko se tak již údajně začalo zajímat o Edinsona Cavaniho, který je údajně na odchodu z PSG. Odejít má i kvůli faktu, že je údajně ve sporu se Zlatanem Ibrahimovičem.

Pedro v létě možná opustí Barcelonu

Messi, Neymar, Suárez. Proti tomuto triu nemá Pedro šanci prosadit se do základní sestavy. Je tak velice pravděpodobné, že sedmadvacetiletý Pedro Barcelonu v létě opustí.

Za katalánský klub hraje Pedro již 11 let a dokázal s tímto týmem vyhrát nespočet titulů. O Pedra se již údajně zajímají v Anglii, například Arsenal, který by tak mohl získat druhý rok po sobě dalšího útočníka Barcelony.

autor: Tomáš Dvořák | sportyonline.cz