Favorité nezaváhali, na dva góly Ronalda odpověděl Messi hattrickem

Favorité v 19. kole španělské Primera División nezaváhali, zvítězily Real Madrid, Atlétiko i Barcelona. Cristiano Ronaldo vstřelil dvě branky, Lionel Messi ale na jeho výkon odpověděl hattrickem. Překvapivou porážku naopak zaznamenal David Moyes se svým Realem Sociedad.

S jediným překvapením jsme se mohli setkat v rámci 19. kola španělské Primera División. V dalších případech se dal výsledek vcelku dobře odhadnout. Zmíněným překvapením je domácí prohra Realu Sociedad, který doma nezvládl utkání s Vallecanem.

Svěřenci trenéra Davida Moyese nepředvedli vůbec dobrý výkon a za celé utkání vyslali pouhé dvě střely na branku. Vallecano bylo oproti tomu aktivnější a výhru si zasloužilo, jedinou branku vstřelil po spolupráci s Trashorrasem angolský útočník Manucho, který po rohovém kopu hlavičkou získal pro svůj tým tři body.

V sobotním programu tak Real Sociedad jako jediný domácí tým nedokázal zvítězit. Tři body získaly v domácím prostředí Valencia, Villarreal i Espanyol.

Nejvíce se na výhru nadřela Valencia, ta doma přivítala Almériu a měla co dělat, aby cenné tři body získala. Už v 11. minutě se krásně trefil Daniel Parejo, už o dvě minuty později ale po další hezké ráně vyrovnával nejlepší střelec hostujícího celku Tomer Hemed.

Valencia ale svého soupeře jasně přehrávala a netrvalo tak dlouho a domácí opět vedli. Paco krásnou přihrávkou našel Rodriga a brankář Julian byl znovu bez šance. Ovšem i na tuto trefu hosté brzy odpověděli. A znovu to byl Hemed, který hlavičkou využil skvělého centru Verzy.

Hemed dokonce mohl docílit hattricku, ve 36. minutě trefil hlavou horní tyč. Rozhodnutí nakonec přišlo šest minut před koncem, Rodrigo trefil břevno, v pokračující akci zvolil obránce Gaya přihrávku a Álvaro Negredo hlavičkou potřetí překonal Juliana. Musíme ale dodat, že Valencia si za svůj výkon tři body zasloužila.

Na čele tabulky se stále nic nemění, prvních šest míst je nadále konstantních. Real Madrid nastoupil v Getafe už ve dvanáct hodin, s brzkým začátkem zápasu si ale nakonec po bezbrankové první půli poradil.

Největší šanci prvního poločasu měl Toni Kroos, míč ale orazítkoval jen břevno domácí branky. Getafe za celý duel nevystřelilo na branku a bylo jen otázkou času, kdy se favorit poprvé prosadí. Stalo se tak v 63. minutě, kdy Benzema v pokutovém území našel Cristiano Ronalda a majitel Zlatého míče jen potvrdil svou skvělou formu. O čtyři minuty se tentokrát ukázala dvojice Rodríguez-Bale, přičemž přesně zakončoval druhý jmenovaný.

Ronaldo gólem utkání načal a taktéž dokončil, v 79. minutě centroval Rodríguez a portugalský útočník hlavičkou nedal Codinovi žádnou šanci. Alespoň kosmetickou úpravu mohl dát výsledku domácí Vazquéz, v obrovské šanci trefil jen pravou tyč. Real tak neinkasoval a nadále vede tabulku PD.

Nezaváhal ani druhý madridský celek, Atlétiko si poradilo s Granadou. Do vedení poslal obhájce titulu Mario Mandžukič z penaltového puntíku. Trenér Diego Pablo Simeone nasadil do útoku kromě chorvatského střelce i Fernanda Torrese, ten ale tentokrát zůstal bez branky a brzy po přestávce střídal. V závěru se do hry dostal i Raúl García a o čtyři minuty později upravil hlavou skóre na konečných 2:0. I přes vítězství ale Atlétiko zůstává na třetí pozici. Druhá je stále Barcelona, která taktéž v neděli zvládla utkání s La Coruňou.

A na dvě branky Ronalda odpověděl Lionel Messi hattrickem. První branku vstřelil už v 11. minutě, po centru Rakitiče se trefil argentinský útočník netypicky hlavou. Další dobrou pozici měl Suárez, ale trestuhodně branku přestřelil.

Ve 33. minutě se Messi radoval podruhé a už o tři minuty později mohl završit hattrick, ve stoprocentní příležitosti však napodobil Suáreze. Z hattricku se ale nakonec přecijen radoval, po hodině hry vymyslel parádní přihrávku Rakitič, Messi zrychlil krok a pěknou střelou k levé tyči potřetí přelstil Fabriho.

Fabri inkasoval ještě jednou, v závěru si míč srazil do vlastní brány obránce Sidnei. Barcelona tak jasně přehrála La Coruňu a na první Real i po 19. kole ztrácí jediný bod.