Kanada slaví titul, Slovensko má bronz

Kanadské hokejové mistrovství světa hráčů do 20-let je již minulostí, medaile si rozdělili týmy domácí Kanady, Ruska a Slovenska.

Domácí hokejisté zdolali ve finálovém zápase tým Ruska 5:4 a po šesti letech slaví titul. Kanaďané v zápase sice vedli již 5:1 a zdálo se, že se schyluje k dalšímu debaklu, Rusům se ale povedl husarský kousek a třemi trefami v rozmezí třech minut snížili na rozdíl jediného gólu. Ve třetí části Kanada již těsný náskok uhájila a slaví svůj 16. juniorský titul.

V bitvě o třetí místo porazil tým Slovenska favorizované Švédy 4:2 a mohl slavit senzační úspěch.  Naopak Švédové jsou po třech letech bez medaile. Po zlatu a dvou stříbrech na ně zbyla pouze bramborová medaile.

Naše dvacítka odjížděla na šampionát bojovat o jednu z medailí. Turnaj se našim hráčům ale vůbec nepovedl a po nepřesvědčivých výkonech skončili již ve čtvrtfinále, kde je vyřadili právě pozdější bronzový medailisté ze Slovenska. Český tým se již po desáté za sebou v této věkové kategorii neprobojoval do bojů o medaile.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl zvolen slovenský brankář Denis Godla, který podával skvělé výkony po celou dobu turnaje a měl úspěšnost zákroků 92.56 %.

Individuální ocenění

Nejlepší brankář: Denis Godla, Slovensko
Nejlepší obránce: Vladislav Gavrikov, Rusko
Nejlepší útočník: Max Domi, Kanada

Nejužitečnější hráč (podle medií)

Denis Godla, Slovensko

All-Star Team (podle medií)

Denis Godla (Slovensko), Gustav Forsling (Švédsko), Josh Morrissey, Sam Reinhart, Max Domi, Connor McDavid (všichni Kanada)

 

Mistrovství světa hokejistů do 20 let – finále:

Kanada – Rusko 5:4 (2:1, 3:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Duclair (Domi), 3. Paul (Point, Virtanen), 26. McDavid (Morrissey), 28. Domi, 33. Reinhart (Domi) – 10. Judin (Golyšev, Dergačov), 35. Barbašov (Bučněvič, Judin), 35. Tolčinskij (Goldobin, Valijev), 38. Goldobin (Tolčinskij, Kameněv). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli (Švýc.) – Lhotský (ČR), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 4:1, navíc Pajgin (Rusko) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 19 014.

 

Setřih finálového utkání

Utkání o 3. místo:

Švédsko – Slovensko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Nylander (Aho, Holmström), 17. Lööke (Ehn) – 3. Šoltés (Lantoši), 4. Rosandič (Skalický, Réway), 43. Skalický (Réway, Čerňák), 60. Koyš (Réway). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) – Mills (Kan.), Ritter (USA). Vyloučení: 2:3, navíc Bergman (Švéd.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 13 625.

Sestřih utkání o 3. místo

autor : sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz