Kometa vyloupila Spartu, Třinec i Litvínov dokázal zvítězit

Po reprezentační pauze, ve které Češi odehráli úspěšné dvojutkání s Ruskem, bylo znovu na programu Extraliga. Kometa dokázala zvítězit na ledu Sparty a dostala se tak před ní na 3. místo. Vítkovice dokázali zvítězit v přestřelce se Slavií. Plzeň prohrála se suverénním Třincem, který se tímto vítězstvím přehoupl přes hranici 100 bodů.

45. kolo začalo ve Vítkovicích, kde domácí hostili Slavii. Celkem padlo 12 branek a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo z utkání odejde jako vítěz. Utkání bylo dozajista zajímavé pro diváka, ale trenéry zřejmě výkony defenziv nepotěšili. V 1. třetině šli do trháku 3:0 domácí a vypadalo to na snadný zápas, hosté však dokázali vyrovnat. Slavie možná doplatila na neproměněnou dvojnásobnou přesilovku z posledního dějství a vítězství 7:5 na svou stranu nakonec urvali Vítkovice. V utkání na sebe upozornil Michal Hlinka hattrickem.

Další gólová přestřelka byla k vidění v Plzni, kam zavítal lídr tabulky, Třinec. Ten si nakonec připsal vítězství a přehoupl se přes magickou hranici 100 bodů. Třinecké vítězství se ale nerodilo moc jednoduše. Hosté šli ve druhé minutě do vedení, trefil se David Nosek. Domácí zásluhou Jakuba Lva a Jakuba Jeřábka otočili na 2:1. Poté vyrovnal Daniel Rákos. V závěru první třetiny dokázali Oceláři skórovat 2x během 20 sekund, když skórovali Tomáš Plíhal a Vladimír Dravecký. Ve 30. minutě snížil Jakub Lev, krátce po něm ale znovu navýšil Třinecké vedení Lukáš Žejdl. Plzni se povedlo znovu snížit ve 33. Minutě zásluhou Dominika Simona. Ve třetí třetině potvrdil gólem na 6:4 výhru Třince Jakub Orsava. Třinec tak dokázal zvítězit v 18 z posledních 20 utkání.

Utkání Litvínova s Hradcem začala bláznivá 1. třetina. Nejprve šel do vedení domácí Litvínov zásluhou Pavelky, vedení dokázal ještě navýšit Štindl. Za hosty se však během jednadvaceti sekund prosadili Pláněk a Kukumberg. Na litvínovské to však jako pomyslná „studená sprcha“ nezapůsobilo a minutu poté strhl vedení znovu na domácí stranu Trávníček. Hradec už nic moc nepředvedl a vedení ještě navýšili Litvínov jednou brankou ve druhé i třetí třetině, trefili se Petružálek, respektive Hübl. Litvínov si tak připsal sedmé domácí vítězství v řadě.

Do Liberce zavítala Olomouc a byl to souboj dvou týmů, kterým se poslední dobou nedařilo. Ze souboje vyšel lépe Liberec, který o svém vítězství rozhodl již v prvním dějství, které ovládl poměrem 3:0 po brankách Bulíře, Jelínka a Bulíka. Druhá třetina byla bez branek a až ve třetím dějství se prosadil hostující Patera. Liberec však nic nepřipustil a po gólech Plutnara a Šimka zvítězil 5:1. Hánákům se tak předkolo celkem vzdaluje.

Zlín byl před repre pauzou celkem ve slušné formě, tu si však dokázal přes pauzu udržet a potvrdil to na ledě Pardubic.  Zlín šel do dvougólového vedení v první třetině zásluhou Köhlera s Marušákem. Pardubice dokázali vyrovnat, když nejprve nahrál Sýkora Gregorcovi  a poté vyrovnávací trefu sám dal. Když už to vypadalo na prodloužení, tak minutu a půl před koncem vstřelil vítěznou branku pro hosty Petr Holík.

V souboji Karlových Varů a Mladé Boleslavi byl jasně daný favorit a to Mladá Boleslav, které se poslední dobou celkem daří, naopak Karlovarský celek je na tom celkem bídně. Boleslavští dokázali vstřelit jeden gól v každé třetině, když se postupně trefili Látal, Stříteský a Jarůšek a vítězstvím 0:3 potvrdili roli favorita.

Šlágr kola se odehrál na Spartě, která hostila Kometu. Navíc to byl přímý souboj o třetí místo. Do vedení šla Kometa, když vždy na startu každé třetiny vstřelili gól Dočekal, Vondráček a Hruška. Sparťané se vzchopili až v závěru, když se dostali do kontaktu dvěma góly Klimka a Rolinka. Mohutný tlak v závěru, však nedokázali přetavit v branku a zvítězila Kometa 2:3.

Výsledky 45. Kola Extraligy

HC VÍTKOVICE STEEL – HC SLAVIA PRAHA 7:5 (4:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Szturc (Olesz), 10. Hlinka (Stehlík, Olesz), 14. Olesz (Stehlík, Szturc), 16. Hlinka (Kovář), 39. Huna (Svačina, Roman), 54. Húževka (Svačina, Štencel), 60. Hlinka – 6. Knot (Holec), 17. Bednář (Pletka, Vlasák), 22. Vas, 33. Poletín (Stránský), 57. Vas (Pletka, Bednář)

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:6 (2:4, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) – 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos, 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa)

HC VERVA LITVÍNOV – MOUNTFIELD HK 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Pavelka (Pavlík, Petružálek), 13. Štindl (Ručinský, Hanzl), 18. Trávníček (Gerhát, Martynek), 28. Petružálek (Pavlík), 60. Hübl (Lukeš) – 17. Pláněk (Skokan, Šimánek), 17. Kukumberg (Červený)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OLOMOUC 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Bulíř (Vampola, Radivojevič), 11. Jelínek (Filippi, Gřegořek), 17. Bulík (Gřegořek), 50. Plutnar (Filippi, Vampola), 57. Šimek (Jelínek) – 46. Patera (Rachůnek)

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – PSG ZLÍN 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Gregorc (Sýkora), 44. Sýkora (Nahodil, Čutta) – 14. Köhler (Urbanec, Marušák), 19. Marušák (Kotvan, Leška), 59. Holík (Čajánek)

HC ENERGIE KARLOVY VARY – BK MLADÁ BOLESLAV 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. M. Látal (Ovčačík, Klimenta), 24. Stříteský (Klimenta), 49. Jarůšek (Výborný, Bárta)

HC SPARTA PRAHA – HC KOMETA BRNO 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Klimek (Pilař), 50. Rolinek (Kumstát, Polášek) – 2. Dočekal, 22. Vondráček (Koreis), 41. Hruška (Kempný)