Nové Město na Moravě: Nejlepší pořadatel SP v biatlonu

Nové Město na Moravě je známé především jako pořadatel Světového poháru v biatlonu. Není se čemu divit, jelikož i minulá sezona se nesla v duchu skvělých závodů, které v místním areálu proběhly. Tento fakt nemohl zůstat bez povšimnutí. Nové Město na Moravě biatlon miluje, stejně jako i celá naše země. V době úspěchů naší reprezentace se není čemu divit. Lidé navštěvovali areál nejen v době závodů, ale i mimo ni, kdy na běžkách udělali alespoň něco pro své zdraví. Skvělé atmosféry a vynikajícího přístupu k pořádání této akce si všimli i v zahraničí…

Nové Město na Moravě bylo oceněno na konferenci Forum Nordicum. Jedná se o ocenění z řad novinářů, a to konkrétně pro pořadatele nejlepšího závodu loňského světového poháru v biatlonu. Trofej převzal v polské Szklarské Porebě při příležitosti zasedání novinářů ředitel soutěží v Novém Městě na Moravě Vlastimil Jakeš. Ten prohlásil, že se jedná o ocenění nejen za uplynulou sezonu, ale za veškerou práci, kterou jeho tým za delší časové období vykonal.

Jen pro připomenutí, do seriálu světového poháru promluvilo Nové Město na Moravě již v roce 2012, kdy zde byly závody pořádány poprvé. O rok později proběhlo velmi úspěšné mistrovství světa. Hodnocení Evropská vysílací unie hovořilo o tom, že sledovanost uplynulého ročníku světového poháru v Novém Městě byla nejvyšší ze všech. A to biatlon patří v Německu mezi nejoblíbenější sportovní aktivity.

V letošní sezoně na našem území bude pouze světový pohár v klasickém lyžování, a to právě v Novém Městě. Biatlon zde zamíří až následující sezonu. Pořádat se zde budou pouze závody biatlonu v rámci série poháru IBU Cup. Ta je druhá nejsledovanější na světě právě po světovém poháru a diváci se také mohou těšit na poměrně zvučná jména světového biatlonu.

Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz