Lukáš Bauer – úspěšný běžec na lyžích, který se mohl věnovat cyklistice

Jedním z nejúspěšnějších českých sportovců je Lukáš Bauer. Ten i přesto, že se věnuje méně známému sportu, jímž běh na lyžích bezpochyby je, se díky svým úspěchům dokázal probojovat do povědomí spousty lidí v celé České republice.

Český běh na lyžích má to štěstí, že získal takového sportovce, jakým je Lukáš Bauer. Ten se v průběhu dospívání totiž věnoval také cyklistice, nicméně nakonec se rozhodl, že dá přednost tomuto zimnímu sportu. A jak se v následujících letech ukázalo, udělal velmi dobře.

Letošní sezónu plánuje Bauer odjet zhruba polovinu světového poháru, včetně Tour de ski, ale sám přiznává, že ho to čím dál více táhne k tzv. laufům, čili dálkový běhům. Mezi které se řadí například Jizerská 50 a Marcialonga. Je zakladatelem a šéfem týmu Pioneer Investments, který se právě na dálkové běhy specializuje a jejich cílem pro letošní sezónu je umístit se v nejlepší pětce seriálu Swix Ski Classics. Bude se tak potkávat s dalším výborným českým reprezentantem Stanislavem Řezáčem.

rezac(Stanislav Řezáč)

 Jeden z nejúspěšnějších českých sportovců

 Nicméně Bauer si na první velké úspěchy musel několik let počkat. Sice vždy patřil mezi ty lepší sportovce, kteří v běhu na lyžích působili, ale nikdy to nestačilo na medailový zisk, vyjma jednotlivých závodů v rámci světových turné (Tour de Ski a světový pohár).

 Zlom přišel až v roce 2006, kdy se konaly olympijské hry v Turíně. Na těch se Bauer konečně dočkal zisku velké medaile a to stříbra na trati 15 km klasickým způsobem. V tomto závodě předvedl opravdu skvělý výkon a nestačil pouze na jednoho závodníka – Estonce Andruse Veerpalu, jenž vynechal úvodní skiatlon, a proto měl v tomto závodě více sil než český závodník.

 

Trojnásobný medailista z olympijských her

 Následující sezóny se posléze nesly ve znamení úspěchů, kdy ovládl slavné Tour de Ski a také celkové pořadí světového poháru, ve kterém nenašel konkurenci. Uspěl také na OH ve Vancouveru, kde získal dvě bronzové medaile.

Bauerovým zatím posledním velkým úspěchem bylo stříbro na mistrovství světa ve švédském Falunu, které se konalo v letošním roce. Zde se našemu běžci podařilo uspět v závodě na 50 km s hromadným startem.

autor: sportyonline.cz

Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz