Souhrn 20. kola: Barcelona rozdrtila Elche, Real se s Córdobou protrápil

Ani 20. kolo nepřineslo na čele žádnou změnu. Real Madrid dokázal uspět v Córdobě, ačkoliv se většinu duelu trápil. V závěru navíc přišel o Cristiana Ronalda, který inkasoval červenou kartu. Druhá Barcelona vzápětí nedala šanci Elche a zvítězila vysoko 0:6, Atlétiko Madrid poté doma přehrálo Vallecano.

Sobotní program nabídl hned pět duelů včetně zápasů tří gigantů. A favorité nezaváhali, ačkoliv jeden z nich se překvapivě trápil. Řeč je o Realu Madrid, který v Córdobě rozhodl o třech bodech až v předposlední minutě.

Už ve 3. minutě zasáhl míč rukou v pokutovém území Sergio Ramos a rozhodčí odpískal penaltu. Tu bez problému proměnil Nabil Ghilas a překvapivě poslal domácí do vedení. Vyrovnat mohl Bale, ale branku těsně minul. Ve 27. minutě už se ale Bílý balet radoval, po rohovém kopu poslal Bale hlavičkou míč přímo na Benzemu, který se střelou neotálel a s klidem svou šanci proměnil.

Real byl v následujícím průběhu lepší, ale gólman Carlos předváděl výborné zákroky. V 82. minutě poté přišel nečekaný moment, Cristiano Ronaldo kopl svého protihráče a inkasoval červenou kartu. A portugalského útočníka zřejmě trest nemine.

Nakonec se ale Real mohl radovat ze tří bodů, v 87. minutě zahrál v pokutovém území rukou Federico Cartabia a po druhé žluté kartě musel taktéž hřiště předčasně opustit. Bale následnou penaltu proměnil a Real tak díky němu zvítězil 1:2.

O poznání jednodušší práci měla Barcelona, která Elche nadělila tenisového kanára. První poločas přitom byl vyrovnaný a hosté se prosadili až ve 35. minutě, střela Piquého se ještě otřela o jednoho obránce a gólman Tytoň neměl nárok.

Druhá půle poté byla exhibicí hostujícího celku. Po dvou gólech si připsaly největší hvězdy týmu, Lionel Messi a Neymar. Poslední slovo měl Pedro, který ve třetí minutě nastavení zvýšil na konečných 0:6.

Barcelona si tak udržela na druhém místě tříbodový náskok na třetí Atlétiko Madrid, které si doma bez problémů poradilo s Vallecanem.

Rozhodnutí přišlo již během prvních dvaceti minut, kdy se Antoine Griezmann nejprve trefil po obrovské chybě hostující obrany a vzápětí využil skvělé přihrávky hlavou Maria Mandžukiče.

Hosté zásluhou Trashorrase sice ještě v první půli snížili, ale v 56. minutě definitivně rozhodl Manucho, který si srazil prudký centr do vlastní sítě. Hattrick mohl v závěru dokonat Griezmann, orazítkoval ale jen pravou tyč. Trefit se nedokázal ani střídající Fernando Torres, gólman Tono předvedl výborný zákrok. I tak ale Atlétiko doma znovu naplno bodovalo.

Ve skvělé formě je momentálně i Valencia, která doma nedala šanci ve šlágru kola Seville. Za zmínku stojí především fakt, že rozhodčí odpískal během první půle tři penalty!

Parejo tu svou proměnil, vzápětí přidal druhou trefu a zdálo se, že je po utkání. Jenže Bacca z penalty snížil a pět minut poté dostal další možnost zahrávání pokutového kopu. Tentokrát ale neuspěl a tento moment se ukázal jako rozhodující.

V 56. minutě Rodrigo nacentroval míč na Fuega, který z první míč trefil parádně a Beto lovil míč ze své sítě potřetí. Vzápětí se několikrát zaskvěl, ale hostující útok se již prosadit nedokázal. Valencia tak zvítězila a na třetí Atlétiko nadále ztrácí pouhé tři body.

Na závěr ještě musíme zmínit skvělou formu útočníka Villarrealu Luciana Vietta. Ten se v posledních šesti zápasech trefil pětkrát a díky jeho brance Žlutá ponorka porazila nejtěsnějším rozdílem Levante. Po prohře se zvedl i Real Sociedad, svěřenci Davida Moyese zvítězili díky brance Xabi Prieta taktéž 1:0 a posunuli se na 11. příčku.