Souhrn 22. kola PD: Atlétiko rozdrtilo Real, Barcelona si smlsla na Bilbau

Ve šlágru 22. kola španělské La Ligy Atlétiko doma zesměšnilo Real a zvítězilo zcela jasně a zaslouženě v poměru 4:0. Zastřílela si i Barcelona, ta v Bilbau zvítězila 5:2 a trefili se všichni čtyři útočníci. Čtvrtá nadále zůstává Valencia, na pátou Sevillu se již dotahuje Villarreal.

33 branek jsme mohli vidět v rámci 22. kola španělské La ligy. A bylo se tedy na co dívat, v každém z duelů padly minimálně dvě branky.

Nejzajímavější zajisté bylo sobotní madridské derby, ve kterém Atlétiko doma zničilo Real. Po disciplinárním trestu se vrátil do sestavy Bílého baletu Cristiano Ronaldo, ovšem nepředvedl téměř nic.

Domácí šli přitom do vedení už ve 14. minutě, kdy ve vápně tvrdě vypálil Tiago a Iker Casillas míč propustil do své branky. O čtyři minuty to bylo již o dvě branky, parádními nůžkami se trefil Saúl Niguez. Ten v utkání nahradil Kokeho, jenž si natrhl stehenní sval a bude chybět minimálně měsíc.

Příští zápas si nezahraje ani Diego Godín, který si z jednoho souboje v první půli odnesl zlomeninu nosu, nakonec ale operaci potřebovat nebude. Na konci první a na začátku druhé půle byli lepší hosté, ale nedokázali si vypracovat téměř žádnou větší šanci.

A tak znovu udeřili domácí, v 67. minutě Niguez parádním centrem našel Antoine Griezmanna a Casillas lovil míč ze své sítě potřetí. V závěru se na hřišti poté objevil Fernando Torres a dalším skvostným centrem našel hlavu Maria Mandžukiče, který rybičkou propálil španělskou jedničku počtvrté. Atlétiko tak snížilo náskok na Real, ten nyní činí čtyři body.

O bod vzadu zůstává po 22. kole Barcelona, která si poradila bez větších problémů s Bilbaem. Diváci viděli v tomto městě nejvíce branek, celkem sedm.

Skóre otevřel parádní akcí Lionel Messi, o jedenáct minut se trefil i Luis Suárez. Další branky padaly v půli druhé, během šesti minut byly k vidění hned čtyři. Nejprve sice snížil Rico, ale vzápězí si po skvělé práci Suáreze s Messim srazil míč do vlastní sítě De Marcos. O další dvě minuty později se mohl radovat i Neymar, který krásnou ranou zvýšil již na rozdíl tří branek.

Na další snížení Aritze Adurize odpověděl v samotném závěru střídající Pedro a v dresu Barcelony se tak prosadili hned čtyři útočníci. Barcelona má momentálně nejlepší formu ze všech týmů PD a na první Real ztrácí jediný bod.

I situace okolo čtvrtého až šestého místa je velice zajímavá. Na čtvrté místo se dostala Valencia, která dokázala zvítězit v Barceloně. Rozhodující gól vstřelil pět minut před koncem Daniel Parejo z přímého kopu a nutno říci, že to byla nádhera.

Uspět naopak nedokázala Sevilla, která pět minut před koncem inkasovala a Getafe tak překvapivě zvítězilo 2:1. V tabulce se tak posunulo na 14. místo a drží si čtyřbodový náskok na sestupové pozice.

Ve vynikající formě je poté Villarreal, po těsné prohře na Nou Campu nedal šanci poslední Granadě  a s přehledem zvítězil 2:0. Po jedné brance zaznamenali Mateo Musacchio a Gerard Moreno.