Souhrn 44. kola ELH: Sparta v derby znovu nastřílela 9 gólů

Před reprezentační přestávkou se dnes hrálo 44. kolo Extraligy. Hlavní šlágr bylo derby pražských “S“, v něm Sparta stejně jako v pátek proti Karlovým Varům nastřílela 9 gólů. Na lavičku liberce usedl staronový trenér Filip Pešáň. V bojovném utkání proti Třinci Liberec padl gólem z poslední minuty.

Dnešní program začal derby Sparty a Slavie. Favorizovaná Sparta však proti trápící se Slavii od třetí minuty prohrávala, trefil se Čermák. Ještě v první třetině však otočil skóre dvěma góly Klimek. To však nebylo vše, Slavie před první pauzou ještě dokázala srovnat krok zásluhou Doležala. Druhou třetinu již začala lépe Sparta, již po 3 minutách vedla o dva góly, prosadili se Réway a Buchtele. Slávie se však nevzdávala a dokázala ještě vyrovnat, konkrétně zásluhou Vlasáka a Pletky. V druhém dějství však ještě skórovali Polášek a Sabolič. Třetí třetina už byla jednoznačně v režii Sparty. Prosadili se ještě Buchtele a znovu Sabolič s Poláškem. Sparta tak zvítězila poměrem 4:9. Ve Sparťanském dresu se představila i nová posila Michal Vondrka, který si připsal 2 asistence. Sparta dokázala velice efektivně proměňovat přesilové hry, když jich dokázala využít 7!

Třinec doma hostil Liberec a již po 13 minutách šel do vedení zásluhou Polanského. Utkání poté bylo bojovné a góly moc nepadaly. To změnil až v 47. minutě liberecký Šimek. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, v poslední minutě vstřelil rozhodující branku znovu Polanský. Třinec zvítězil 2:1. I když byl určitě favoritem Třinec, Liberec mu byl více než důstojným soupeřem a po celý zápas byl aktivnější, vyprodukoval také více střeleckých pokusů.

Vítkovice čekalo utkání na hřišti Zlína. Nezačali však dobře a v 5. minutě poslal Ševce do vedení Veselý. Na startu druhého dějství zvýšil zlínský náskok Říčka. Vítkovice však zabraly a před pauzou ještě srovnaly. Prosadili se Hlinka a Roman. Zlín však rozhodl o svém vítězství brutálním nástupem do 3. třetiny. Během prvních třech minut se trefili A. Holík, Vlach a Okál. A bylo po zápase. Další góly již nepadly. Aleš Holík využil dlouhou přesilovku 5 na 3 a v druhém extraligovém zápase dokázal vstřelit svůj první gól.

Olomouc hostila Pardubice. Favoritem tohoto utkání by nepochybně východočeský tým. To také potvrdil ve 14. minutě Kaut. Na startu druhé dvacetiminutovky přidal další pardubický gól Špaček. Pardubice pak svůj náskok bránili. Olomouc dokázala pouze korigovat na konečných 1:2 v dvojnásobné přesilovce zásluhou Houdka.

Plzeňští se představili na ledě Mladé Boleslavi a bylo to divácky zajímavé utkání. 1 třetina skončila 1:2 právě pro Plzeň, když se nejprve v přesilovce prosadil domácí Látal. Plzeň ale dokázala otočit zásluhou Simona a Schleisse. Na začátku druhého dějství však otočili stav utkání  Robar a Klimenta. Do šaten se však šlo za nerozhodného stavu, když skóroval v poslední minutě 2. třetiny Jeřábek. Start do třetí části měl však znovu lepší Bruslařský klub z Boleslavi, když 2 góly vstřelil Mikulik, Hned na to ještě vedení navýšil Pabiška a bylo rozhodnuto. Boleslav dokázala Plzeň porazit poprvé v sezóně.

Mountfield Hradec Králové přivítal doma Karlovy Vary, které měli v plánu odčinit páteční debakl z ledu Sparty. Domácí jim však nedali moc šancí a hned v 1. třetině se prosadil Beránek. Na začátku 2. třetiny přišly pro Energetiky další komplikace v podobě gólu z hole Plašila. V 58. minutě však vstřelil kontaktní gól karlovarský Duda. Hosté se rozhodli vsadit na hru bez brankáře a tak 4 vteřiny před konečným hvizdem usměrnil kotouč do odkryté klece Čáp. Hradec tak dokázal zvítězit již po šesté v řadě. Naopak Karlovy Vary si připsaly 18 za sebou jdoucích porážek.

V posledním dnešním utkání své síly poměřily týmy z horní části extraligové tabulky. Kometa Brno hostil Chemiky z Litvínova. 1. třetina skočila bez branek. V té druhé si však již oko hokejového fanouška přišlo na své, když udeřili domácí dvěma góly ve dvou minutách. Skórovali Dočekal s Vondráčkem. S rychlou odpovědí však přišel v přesilové hře Martin Ručinský. To bylo v druhé části vše. Kometa vyhrála zaslouženě, jelikož byla aktivnějším týmem.

Dnes skončily všechny zápasy v základní hrací době. Nyní je na programu reprezentační přestávka. Extraligový program bude pokračovat ve středu 11.2.2015.

Výsledky 44. kola hokejové extraligy:

HC SLAVIA PRAHA – SPARTA PRAHA 4:9 (2:2, 2:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Čermák (Doležal, Andres), 17. Doležal (Čermák), 25. Vlasák (Šenkeřík, Sklenář), 30. Pletka (Bednář) – 5. Klimek (Hlinka, Réway), 11. Klimek (Réway, Hlinka), 21. Réway (Polášek, Novotný), 23. Buchtele (Vondrka, Piskáček), 32. Polášek (Hlinka, Pilař), 34. Sabolič (Piskáček), 43. Buchtele (Vondrka, Sabolič), 49. Sabolič (Eminger, Buchtele), 57. Polášek (Réway, Hlinka).

HC OCELÁŘI TŘINEC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Polanský (Kreps), 60. Polanský (M. Doudera, Dravecký) – 47. Šimek (Radivojevič, Vampola).

PSG ZLÍN – HC VÍTKOVICE STEEL 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Veselý (Čajánek, Svoboda), 28. Říčka (Vlach, Matějíček), 41. A. Holík (Matějíček, Svoboda), 42. Vlach (Valenta, P. Holík), 44. Okál (Leška) – 33. Hlinka (Stehlík), 36. Roman (Dlapa, Zíb).

HC OLOMOUC – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Houdek (Vyrůbalík, Herman) – 14. Kaut (Semorád), 21. Nahodil.

BK MLADÁ BOLESLAV – HC ŠKODA PLZEŇ 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Látal (Ovčačík, Robar), 27. Robar (Klimenta, Ovčačík), 32. Klimenta (Broš, Látal), 43. Mikulík (Kočí), 48. Mikulík (Lenc, Musil), 49. Pabiška (Jarůšek) – 16. Simon (Mozík), 19. Schleiss (Simon), 40. Jeřábek (Kadlec, Simon).

MOUNTFIELD HK – HC ENERGIE KARLOVY VARY 2:0 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Beránek, 23. Plášil (Pláněk, Šimánek), 60. Čáp – 57. Duda (Harant).

HC KOMETA BRNO – HC VERVA LITVÍNOV 2:1 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Hanzlík, Ostřížek), 26. Vondráček (Burian, Koreis) – 29. Ručinský (Hübl, Kubát).