Herolind Shala – naplní očekávání?

V zimním přestupovém období se ve sparťanském kádru objevila v našich končinách sice neznámá, ale přesto velmi zajímavá posila – Herolind Shala. Tento levonohý ofenzivní záložník přišel především jako náhrada za Josefa Hušbauera, který hostuje v italském Cagliari Calcio. Sparta tohoto fotbalistu získala jako volného hráče, ten se pražskému celku upsal na 3,5 roku.

Herolind Shala byl na přestupovém trhu poměrně zajímavým zbožím, zájem o jeho služby měli mimo jiné i v Belgii (Standard Lutych), Itálii (FC Janov, Empoli FC), o hráče se zajímala i Legia Warszawa a norský Rosenborg BK.

Albánský reprezentant se narodil v norském městě Porsgrunn kosovským rodičům a v mládežnických kategoriích reprezentoval Norsko i Albánii. V roce 2013 si ale zvolil albánskou reprezentaci do 21-ti let a hned o rok později debutoval v A-týmu Albánie.

Na klubové úrovni naposledy nastupoval v norském týmu Odds BK, se kterým skončil na třetí příčce norské fotbalové ligy a tento třiadvacetiletý hráč byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Shala byl velmi dobře hodnocen i v celé tamní soutěži. V minulé sezóně se mu podařilo vstřelit 14 gólů ve 36 mistrovských zápasech.

Na to, zda naplní očekávání sparťanských fanoušků, si budeme muset nějakou chvíli ještě počkat. V přípravě však ukázal, že je to hráč šikovný, který rád pracuje s balónem a má na hřišti obrovský přehled.

V jeho silách určitě je dostat se do základní sestavy Sparty a stát se jejím důležitým a časem možná i klíčovým hráčem. Vše však bude záležet na tom, jak rychle se mu podaří adaptovat na český fotbal a na tom, kolik času na tuto adaptaci od Sparty nakonec dostane.

První šanci představit se domácím fanouškům bude mít Shala hned v prvním mistrovském zápase, kdy Sparta hostí 1. FK Příbram. Uvidíme, zda nastoupí a jak se mu povede, nejen v tomto zápase, ale v celé jarní části Synot ligy. Uvidíme, zda se v českých podmínkách prosadí a zda třeba náš ligový fotbal i něčím obohatí. Uvidíme, zda naplní očekávání a představy svého nového chlebodárce a zapadne do celkové koncepce loňského mistra.

 

Video s góly a nahrávkami Herolinda Shaly z dřívějších působišť.

 

Autor: fanhob | sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz