Baník Ostrava v letošní sezóně.

Český fotbalový klub Baník Ostrava byl v první polovině sezóny příjemným překvapením Synot ligy. Ostravský celek sice nepředváděl žádný hurá ofenzivní fotbal, ale výsledky byly více než přívětivé. Mezi nejcennější výhry určitě Baník považuje vítězství 1:0 na stadionu pražské Sparty. O tom nemůže být pochyb. Klub si zakládal na precizní defenzivě a většinou spoléhal, že udrží gólman Pavlenka čisté konto, a Baníku se podaří vstřelit jednu branku. Jen ve dvou případech se Baníku pod koučem Martinem Švědíkem podařilo v jednom utkání vstřelit dvě branky. Proti Slovácku a Hradci se fotbalisté mohli radovat dvakrát. Baník sice za první polovinu sezóny dal jen 12 branek, ale když i takový malý počet vstřelených branek stačil na 5.-6. místo v tabulce, tak se moc lidí asi nemohlo zlobit. Kord když zde byla reálná šance, že by se Baník mohl po několika letech z potřebnou dávkou štěstí podívat do Evropských pohárů.Vedení Baníku ale naprosto nepochopitelně před druhou polovinou sezóny odvolalo kouče Švědíka a přivedlo trenéra Frnku z druholigového Táborska. Důvod? Vedení chtělo, aby klub začal hrát ofenzivnější fotbal. To byla asi největší chyba, co vedení mohlo udělat. Když tým nehrál atraktivní fotbal, ale body sbíral, tak přece nebyl důvod trenéra vyhazovat, nebo ano? Vedení si myslelo, že s příchodem nového trenéra se zlepší ofenzivní stránka Baníku a výsledky budou pořád skvěle. Ale to se Šafařík a spol. zatraceně mýlili.

V probíhající druhé polovině sezóny jde vidět, že to byl krok vedle. Pod koučem Petrem Frnkou ne jen že Baník nehraje krásný atraktivní fotbal, ale ani nesbírá body tak, jak je sbíral Baník za Švědíka. Rozhodně na tom má i Šafařík velký podíl. Jak se vám bude koučovat tým, který má propracovanou defenzívu, ale před druhou polovinou sezóny prodá defenzivního záložníka, krajního beka a stopera? A ještě horší je, že dva s těchto hráčů posílili rivala z české ligy. Slovenský defenzivní záložník Jan Greguš posílil Jablonec, Honza Baránek zase Plzeň. Bek Patricio Stronati zase odešel do Austrie Vídeň. Celá defenzíva týmu byla nesmírně mladá a pokud by se ji podařilo udržet pár let pospolu, tak by to byla vážně nádhera. Místo toho však Šafařík hned tři hráče, kteří měli velký podíl na postavení Baníku v tabulce prodá.

Svou nespokojenost dali najevo také ultras Baníku, kteří v jarní části Synot ligy na domácí a venkovní zápasy přestali chodit.

Pod Frnkou odehrál Baník v lize už osm utkání a pouze na hřišti Bohemky se jím podařilo zvítězit. Ve třech případech Baník získal bod za remízu a zbylé čtyři duely prohrál. K čemu je to, že se hráči dokážou namotivovat na utkání proti Spartě a vybojovat remízu, když pak o mnoho slabší Zbrojovku nebo Slovácko nedokážou porazit.

Vypadá to, že Baník ale ani letos nejvyšší českou ligu neopustí a to hlavně díky bodům z první poloviny sezóny. Do konce sezóny zbývá posledních šest kol. Baník v nich nastoupí proti Jihlavě, Příbrami,. Hradci, Českým Budějovicím, Jablonci a poslední utkání Baník odehraje na Bazalech proti pražské Dukle.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz