Jak si povede v jarní části Hradec Králové?

Hradec Králové je po 16. kole  Synot ligy na posledním místě, s 11 body, když dokázal pouze 2x vyhrát a jednou remizovat. Na čtrnácté místo zaručující místo i v příštím ročníku české nejvyšší soutěže ztrácí zatím 5 bodů. Se záchranou to bude mít Hradec těžké, ovšem do jarní části nenastupuje se sklopenou hlavou a je odhodlán se o záchranu poprat.

Celek trenéra Bohuslava Pilného na podzim v ofenzivě táhl především dvaadvacetiletý odchovanec Pavel Dvořák, který vsítil šest branek, což je polovina všech branek, které Hradec dal. Votroci disponovali společně s Baníkem nejhorším útokem a po Českých Budějovicích druhou nejhorší obranou v lize. Za Hradec nastupovali zejména mladí hráči z velké většiny odchovanci, nebo hráči na hostování. Konkrétně v týmu hostovali Matěj Kotiš, Pavel Šultes a Pavel Čermák, kteří se vrátili do mateřských klubů a dva nadějní hráči, kteří budou v Hradci působit i na jaře David Štípek (Viktoria Plzeň) a Aleš Čermák (Sparta Praha).  Výjimkou byl velezkušený obr Adrian Rolko.

Cílem pro zimní přípravu bylo posílit třemi hráči, jedním do každé řady a stabilizovat kádr. Tým opustili již zmiňovaní Kotiš, Šultes a Čermák, dále pak Marek Kulič, který ukončil kariéru a Jiří Janoušek, který bude hostovat ve Varnsdorfu. K týmu se naopak připojil David Petrus, tento sedmadvacetiletý útočník, odchovanec Pardubic, přišel z Baníku Ostrava. Dále se k týmu připojil vysoce technicky vybavený španělský záložník Tito. Tento šestadvacetiletý křídelní záložník hrál v roce 2013 nejvyšší rakouskou soutěž za Admiru, kde si ho poprvé v Hradci všimli. A do obrany přišel Slovák Martin Nosek, který přestoupil z Rožumberoku.

To, že to se záchranou myslí Hradec vážně začal dokazovat hned od začátku přípravy, když dokázal vyhrát zimní Tipsport Ligu a to suverénním způsobem, když vyhrál všech 5 utkání s konečným skóre 12:2. Prezentoval se pohledným útočným fotbalem a na cestě k titulu postupně porazil favorizovanou Mladou Boleslav, Varnsdorf, Pardubice, Zlín a nakonec ve finále České Budějovice. Dále v přípravě remizoval se Zbrojovkou Brno a rozstřílel Znojmo 4:0. Poprvé prohrál až dnes s Táborskem 1:2, když i v tomto zápase hrál velmi dobře, selhalo ovšem zakončení a spoustu vytvořených příležitostí nedokázal přetavit v góly.

Během přípravy Hradec nevycestoval nikam do zahraničí zřejmě z finančních důvodů a připravoval se v české kotlině. Mírná zima jim v tomto přeje. Hradec čekají ještě dvě přípravná utkání a to s Vlašimí a s polskými Katowicemi.

Trenér Pilný se vyjádřil, že se chce prezentovat útočnou a agresivní hrou a hrát každý zápas na vítězství což se Hradci v přípravě zatím daří. Jestli však dokážou přenést dobrou formu i na ligové trávníky je však otázkou. Spokojen je také jak se do týmu zapracovali mladíci jako Zorvan a Vlkanova či posila Petrus.

Dle mého názoru je tato zvolená strategie nejen sympatická a odvážná, ale také dobře zvolená jelikož je lepší snažit se získat 3 body, než hrát ustrašený “beton“. Jelikož Hradec ztrácí na záchranu 5 bodů, bude potřebovat naplno bodovat zejména proti svým konkurentům v boji o záchranu. Hradec to bude mít se záchranou těžké, ale pokud dokáže přenést formu z přípravy i do ligy rozhodně není bez šance! Trenér Pilný musí doufat, že se do týmu dobře zapracují nové posily a že si udrží formu klíčový hráči, v přípravě vynikali zejména Dvořák, Vaněček, Štípek a Malinský.

Boj o záchranu bude jistě zajímavý až do posledního kola a stát se může téměř cokoliv. Hradec Králové také čeká rekonstrukce stadionu, který to již opravdu potřeboval. Nejen o rekonstrukci, ale o mnoho dalším se vyjádřil místopředseda představenstva Ing. Richard Jukl, když odpovídal na dotazy fanouškům.

 

autor: sportyonline.cz

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz