Sparta chce obhájit titul, Hušbauer je na odchodu

V pondělí 05. 01. 2015 dopoledne se poprvé sešel sparťanský A – tým a zahájil tak zimní přípravu na jarní část Synot ligy. Cílem mužstva je samozřejmě obhajoba domácího titulu. V přípravě sparťané odehrají řadu přátelských zápasů na Strahově, tým ale čekají hned dvě zahraniční soustředění.

Trenér Vítězslav Lavička přivítal tým bez větších změn. K týmu se připojil Adam Jánoš, který se vrací z hostování v Jihlavě a Jakub Podaný, který podzim odehrál v Indii. Zimní přípravu s A-týmem zahájili i Jakub Pešek a Jiří Miskovič z Juniorky. Adam Jánoš, který v dresu Jihlavy odehrál velmi dobré zápasy, by měl do budoucna být jako alternativa za reprezentačního obránce Pavla Kadeřábka.

O dalším posílení týmu se zatím pouze vyjednává. Dle trenéra letenských by se mělo jednat o posílení na postu útočníka, kde chybí adekvátní náhrada za Davida Lafatu, další hráč by měl posílit středovou řadu. Do útoku se nejvíce skloňuje jméno Václava Kadlece, který by se ve Spartě mohl objevit na hostování. Kadlecovi nevyšel podzim ve Frankfurtu, kde si příliš nezahrál a tak se toto hostování jeví jako dobrá varianta pro hráče i letenský tým. Se Spartou se spojuje i jméno Jana Kopice z Jablonce.

Zatímco Ladislav Krejčí a Pavel Kadeřábek asi ve Spartě zůstanou minimálně do léta, tak se podle Deníku Sport pražská Sparta dohodla s Cagliari ohledně budoucnosti Josefa Hušbauera. Záložníka Sparty dělí od působení v Serii A pouze zdravotní prohlídka a poté by měl odejít na roční hostování s opcí na přestup.

Sparta by za svého záložníka měla inkasovat milion eur a v případě uplatnění opce na přestup by si přišla na dva a půl a tři miliony. Letenský klub by si tak přišel na sto milionů korun, což je atraktivní obchod. Důvodem ročního hostování je opatrnost Cagliari.

Toto uvedl sám Hušbauer na svém Facebookovém profilu: „Ahoj fanoušci
dnes jsem odletěl do Itálie, kam odcházím na roční hostování do klubu Cagliari Calcio, kde podstoupím zdravotní testy a dohodneme se na podmínkách.. Děkuji moc všem fanouškům, kteří mě podporovali za ty 4 krásné roky ve Spartě“

Sparta se navíc domluvila na další spolupráci s Markem Matějovským. Ten na podzim podával v jejím dresu výborné a stabilní výkony a řekl si o prodloužení smlouvy až do roku 2017. Původní kontrakt mu měl vypršet již po této sezóně.

Letenští tedy neopouštějí nastoupenou cestu stabilizace týmu a podle slov Jakuba Otavy chtějí tým doplnit pouze o kvalitní a hotové hráče, což se jim v minulosti ne vždy dařilo.

Na prvním zahraničním soustředění od 10.-17.01.2015 na Kanárských ostrovech se Sparta zúčastní turnaje a změří síly s atraktivními soupeři – Celtic Glasgow a PSV Eindhoven. Druhé zahraniční soustředění se uskuteční v termínu od 31.1. – 10.2 v Turecku.

Jarní část sezóny odstartuje Sparta domácím zápasem SYNOT ligy proti 1.FK Příbram. Právě v SYNOT lize čeká Spartu tuhý boj o první příčku s Plzní, na kterou po podzimní části ztrácí 1 bod. Do hry o titul bude chtít promluvit i zatím třetí Jablonec, který ztrácí 5 bodů na Viktorii Plzeň a 4 body na Spartu.

autor: sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz