Kdo se stane mistrem Synot ligy? Které týmy se probojují do Evropy? Kdo nakonec sestoupí?

Odpovědi na tyto tři otázky budeme znát nejpozději 14. května, kdy se odehraje poslední kolo letošního ročníku Synot ligy.

Do zahájení jarní části Synot ligy, která odstartuje duelem FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec v pátek 12. února, ještě zbývá týden. Pro fotbalového fanouška je zimní přestávka vždy příliš dlouhá a tak se již nemůže dočkat, až vše opět naplno propukne. K fanouškům sice občas dorazí nějaká zpráva o tom, jak jejich tým hrál na soustředění, ale co si budeme povídat, takové informace jsou nic neříkající. Týmy většinou nastupují v sestavách, které jsou velmi odlišné od sestavy, ve které vyběhnou na trávník v úvodních zápasech jarní části SL.

Zajímavý bude boj o titul i o pohárovou Evropu

Doufejme, že jarní část Synot ligy bude pro každého fanouška opravdu zajímavá. Určitě bude o co hrát. Zajímavý bude samozřejmě boj o titul, kde jsou hlavními soupeři Sparta a Plzeň, při slabší formě jednoho z těchto celků se do boje může zapojit i někdo další. Nejblíže k tomu má Mladá Boleslav a Liberec, oba shodně ztrácejí devět bodů na vedoucí Plzeň a pouze šest bodů na druhou Spartu.

Zatím co Plzeň se rozhodla, že si vystačí s vlastním kádrem a nebude posilovat, Sparta přivedla hned dva reprezentanty – Ondřeje Zahustela a Josefa Šurala. Jestli se jim podaří zapadnout do kádru Sparty, ukážou až první ostré zápasy. Podle prvních zápasů to ovšem vypadá, že Ondřeje Zahustela, čeká nejspíše post pravého beka, takže na Spartě se experimentuje i nadále.

O třetí a čtvrtou příčku, zaručující pohárovou Evropu, by si to měli rozdat tři týmy – FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec a určitě i Slavia Praha. Ta se po změně majitele starala o největší rozruch na přestupovém trhu a prakticky obměnila svůj kádr. Dle mého názoru se do tohoto boje může ještě zapojit tým FK Jablonec, kterému se příliš nepovedla podzimní část Synot ligy a Jaroslava Šilhavého nahradil na postu trenéra, Zdenko Frťala. Ten, podle mého názoru, může celou Synot ligu oživit.

Baník je jasný. Kdo bude další sestupující?

Tuhý boj se strhne i o udržení v soutěži. První sestupující je sice již pravděpodobně znám, ale sestup čeká ještě na jeden tým. Bodové rozestupy ve spodní části tabulky jsou minimální a tak boj o udržení bude velmi zajímavý. Mezi Sigmou Olomouc na patnáctém místě a osmým FK Jablonec je rozdíl pouhých pěti bodů.

Osobně si myslím, že se počet týmů bojujících o záchranu sníží po třech možná čtyřech kolech, kdy týmy jako Jablonec, Slovácko a Dukla nahrají více bodů, než jejich přímý konkurenti a bodově jim odskočí. No řekněte sami, není tato pozvánka na jarní část naší nejvyšší soutěže zajímavá? Osobně si myslím a zároveň doufám v to, že se máme na co těšit.

autor: fan73 / sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Štítky:  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz