Sportujeme v létě. Jaké sporty jsou nejlepší pro horké roční období?

Sportujeme v létě. Jaké sporty jsou nejlepší pro horké roční období?

Léto je stále v plném proudu, což znamená, že stále ještě můžeme vykonávat řadu letních sportů. I když některé níže uvedené nejsou typicky letními sporty (lze je vykonávat i během jiných částí roku), přesto to jsou sporty, které je nejlepší v létě vykonávat. Pokud si chcete zlepšit svou fyzičku nebo jen zhubnout kilogramy z dovolené, máme pro vás několik tipů na skvělé sporty, jež si zamilujete po prvním vyzkoušení.  

Plavání 

Plavání patří bezesporu k nejoblíbenějším sportům. Je nejen záživné, ale také se při něm opravdu dobře hubne, jelikož se zapojuje kompletně celé tělo. Během léta jsou k dispozici venkovní koupaliště a nejen kryté bazény, proto je plavání během léta to pravé. Podle mnoha odborníků je plavání nejpřirozenějším a taktéž nejzdravějším sportem, během kterého se nepoškozují naše klouby ani jiné části těla. Navíc se při tomto sportu posilují plíce i srdce.  

Cyklistika 

Během letošního léta se setkáváme s obrovským množstvím cyklistům. Nemůžeme se tomu divit, lidé zkrátka místo dovolených vyjeli na kolo. Cyklistika je dalším typickým letním sportem, který lze rozdělit na horskou a silniční cyklistiku. Od jednotlivých druhů cyklistiky se odvíjí i kolo, které si zakoupíte. Při tomto sportu se spaluje obrovské množství kalorií a nezatěžuje se systém, jelikož se nevyužívá celá hmotnost člověka.  

Běh 

Běhání je oblíbený sport po celý rok. Ovšem během léta jsou večery pro běh trochu lepší. Navíc i na dovolené se do běhu můžeme dát, vždyť k tomu nepotřebujeme prakticky nic, jen kvalitní boty. Za nízkou cenu si tak pořídíte dokonalý nástroj na hubnutí, který posiluje nejen srdce, ale také imunitní systém. Zlepší se vám spánek i celková fyzická či psychická kondice.  

K dalším oblíbeným letním sportům patří in-line brusle, které jsou oblíbené především v posledních letech.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz