Přestřelka mezi Třincem a Mountfieldem

V dohrávce 35. kola Tipsport extraligy ledního hokeje, přivítali na svém ledě hokejisté HC Oceláři Třinec, východočeský tým Mountfield Hradec Králové. V obou předešlých zápasech v této sezóně, se vždy radovali hokejisté Třince, kteří dvakrát vysoko vyhráli – 6:0 a 5:1.
V první třetině se hrál zajímavý a pohledný hokej. Zápas začal lépe pro domácí hokejisty, kteří již ve 13. minutě vedli 2:0, o branky domácích se postarali Klepiš a Polanský. Hráčům Mountfieldu se však podařilo stav srovnat, na 2:2 snižovali ve 20. minutě v přesilové hře, kdy se trefil kapitán hostí Šimánek.
Z náporu ve druhé třetině domácí vytěžili dva góly hned v úvodu. Hned ve 2. minutě se trefil Martin Adamský a o 16 vteřin později zvyšoval již na 4:2 Radim Matuš. Hradečtí se znovu zvedli a ve 24. minutě snížili na 4:3 – trefil se Tomáš Mertl. Ve 28. minutě už bylo srovnáno, kdy se opět v přesilovce trefil Roman Kukumberg. Ten se v dnešním zápase trefil již podruhé. Domácí trefili ještě dvakrát tyč, ale stav se ve druhé třetině již neměnil.
Do třetí třetiny vlétli třinečtí opět jako uragán a během necelých čtyř minut, nasázeli hradeckým hned 3 branky a ujali se vedení 7:4. První dva góly dali třinečtí v oslabení. Neuvěřitelné! Postupně se trefili Marek Růžička, Martin Adamský a Jakub Klepiš. Tato část rozhodla o utkání. Do konce třetiny padly ješě další 3 góly, diváci si opravdu přišli na své.
Třinečtí jsou ve skvělé formě, vyhráli již po jedenácté v řadě a na druhý Litvínov mají náskok již 12 bodů. Třetí Sparta ztrácí ještě o další 4 body více.

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 8:6 (2:2, 2:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 7. Klepiš (Hrňa, Plíhal), 13. Polanský (Nosek, Klepiš), 22. Adamský (Polanský, Linhart), 22. Matuš (Hrňa, Chmielewski), 41. M. Růžička (Dravecký), 42. Adamský, 44. Klepiš (Plíhal, Orsava), 47. Cienciala (Matuš) – 14. Kukumberg (Dej), 20. Šimánek (Mertl, Vydarený), 24. Mertl (Pláněk, Vašíček), 28. Kukumberg (Pospíšil, Jank), 45. T. Knotek, 58. Kudrna (Šimánek, Mertl). Rozhodčí: Homola, Horák – Gebauer, Lederer. Vyloučení:6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 4762.

autor: sportyonline.cz