Týden ve Španělsku: Ronaldo bude chybět dva duely

Ve Španělsku se odehrály odvety Copa del Rey, řešil se také trest pro Cristiana Ronalda a i když přestupové období ve Španělsku neskončilo žádnou bombou, několik zajímavých výměn se uskutečnilo.

Torres znovu skóroval v první minutě, Atlétiko ale skončilo

Fernando Torres překonal v osmifinále CDR v první minutě obranu Realu Madrid, hned na začátku duelu se trefil i proti Barceloně. Atlétiko ale doma duel nezvládlo a v odvetě nakonec Barceloně podlehlo 2:3.

Do semifinále se kromě katalánského klubu podívá i Villarreal, který bude soupeřem svěřenců trenéra Enriqueho. Ve druhém semifinále uvidíme barcelonský Espanyol a taktéž Bilbao.

Enrique chválil parádní výkon Neymara

Ještě jednou se vrátíme ke čtvrtfinálové odvetě mezi Atlétikem Madrid a Barcelonou. V tomto duelu se dvakrát trefil Neymar a Luis Enrique ocenil jeho nespornou práci.

„Neymar hrál jako obvykle, ničeho se nebál a pomohl nám jak v útoku, tak v obraně. Jeho hra je založená především na práci s míčem, jeho styl nikdo nezmění a my jsme rádi, když takto hraje. Jeho výkon byl mimořádný,“ řekl na tiskové konferenci po utkání kormidelník katalánského klubu.

Ronaldo si proti Atlétiku nakonec zahraje

„Byl to bezmyšlenkovitý zákrok a omlouvám se za něj všem, zejména Edimarovi,“ řekl po utkání s Córdobou Cristiano Ronaldo.

A nakonec inkasoval střední trest, nezahraje si dva duely. Pokud by v zápise o utkání bylo uvedeno jako důvod vyloučení napadení, zřejmě by Ronaldo nehrál tři duely. V zápise ale stálo „nakopnutí protihráče“, za což bývá nejčastějším trestem stopka na jeden duel. Nakonec tedy přišel kompromis. Ronaldo tak přijde o duely proti Realu Sociedad a Sevillou, proti Atlétiku Madrid ale již bude moci nastoupit.

Ruiz možná přestoupí do Levante

Bryan Ruiz byl zvolen druhým nejlepším fotbalistou zóny CONCACAF za rok 2014, ve druholigovém anglickém Fulhamu se mu ale zatím nedaří podle představ a spekuluje se tak o jeho přestupu.

Ačkoliv ve Španělsku již bylo přestupové okno uzavřeno, zdá se, že přestup nakonec proběhne. Ruiz se údajně dohodl s Levante, tento přesun ale v nejbližších hodinách ještě bude muset potvrdit FIFA.

Paulista opustil Villarreal, Pereira Valencii

Žádný velký přestup se neudál, přesto byl zimní přestupový trh zajímavý i ve Španělsku. Za zmínku stojí jistě odchod dvou hráčů.

Villarreal po roce a půl opouští čtyřiadvacetiletý obránce Gabriel Paulista, který za 13 milionů eur odchází do Arsenalu. S La Ligou se prozatím loučí i Joao Pereira. Zkušený 30-ti letý bek odehrál ve Valencii dvě sezóny, ve kterých pravidelně nastupoval v základní sestavě. V té nynější ale neodehrál za španělský klub ani minutu. Jako volný hráč tak zdarma posílil Hannover.

 

 

autor: Tomáš Dvořák | sportyonline.cz

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz