Bojové sporty a jejich skutečná nebezpečnost

Bojové sporty a jejich nebezpečnost

Každý by měl ve svém životě vykonávat nějaký sport, protože jak se říká – ve zdravém těle, zdravý duch. Ostatně toto přísloví je zásadní zejména tehdy, kdy chceme nějak efektivně trávit náš volný čas. Díky tomuto přísloví se pro sport rozhodneme, protože si řekneme, že bychom přece jenom něco pro své tělo a pro své zdraví udělat mohli. Rozhodujeme se mezi plaváním, tenisem, během, badmintonem nebo mezi golfem, ostatně takové sporty nezajímají třeba naše ratolesti, které byste také chtěli dát na nějaký sport.

U holčiček to bývá většinou balet, který naprosto zvítězí, protože možnost vystupovat jako princezna – to je k nezaplacení. Mnohdy také zvítězí mažoretky, ale to už je záležitost starších dívek. U kluků se ovšem vede dlouhá diskuze na toto téma. Fotbal a hokej – to jsou favoriti, ale ne pro každého jsou tyto „běžecké“ sporty. Raději byste mohli zkusit využít toho vytrvalého ducha vašeho syna trochu k jinému sportu. Co takhle nějaké bojové sporty? Těch je přece habaděj a kluci se rozhodně vybijí, a tak nebudou bít své mladší sourozence.

Karate je nejvhodnější

Pokud se opravdu rozhodnete dát své ratolesti na bojové sporty, měli byste zvolit karate. Tento druh sportu je v dnešní době opravdu oblíbený, a pokud vaše dítě miluje film „Karate Kid“, rozhodně ho bude navštěvovat se vší grácií a radostí. Mimo to karate pak může přinést značné zlepšení se v mnoha dovednostech. Jedná se především o možnost rozvíjet dětskou pozornost. Zbystří se mu také zrak a jeho ostatní smysly dojdou také k jistému zdokonalení. Karate totiž není jenom o nepříjemných kopech, ale především také o myšlení.

Myšlení je však důležité naprosto v každém bojovém sportu, proto za těmito sporty nevnímejte jenom možnost někoho zbít, ale především zapojit hlavu, protože jednotlivé chvaty není možné střílet od boku.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz