Nenáročné sporty pro jednotlivce, aneb jak spálit mnoho kalorií

Nenáročné sporty pro jednotlivce. Tahle spálíte mnoho kalorií

Máte rádi pohyb, ale kolektivní sporty nejsou nic pro vás? Každý z nás je jiný a nevyplatí se provozovat něco, co nám prostě nesedí. Raději si tedy najděte aktivitu pro jednotlivce, u které se budete cítit víc uvolnění, vyčistíte si hlavu a spálíte přebytečné kalorie. Můžete si vybrat hned z několika druhů aktivit.  

Běhání a rychlá chůze 

Není levnějšího sportu, než je právě běhání a procházky. Stačí vám k tomu téměř jakékoli sportovní oblečení a trocha dobré nálady. Sami si můžete určovat tempo a rozhodovat o tom, kdy se vyplatí více zaměřit na vytrvalost, a kdy naopak na intenzivní intervalové běhání. O samotě si také vyčistíte hlavu, budete se soustředit na vlastní dech a nikdo vás nebude rušit.  

Plavání 

Když se nechcete zapotit, ale sport vám dělá dobře, zvolte plavání, kdy si nevšimnete ani kapky potu. Sami si nastavte vhodné tempo, zarezervujte si místo v určitý čas v plaveckém bazénu a můžete začít trénovat. Pokud nevíte, jak začít, vyplatí se alespoň na prvním tréninku u sebe mít instruktora. Pak už je to jen na vás a vaší vytrvalostí.  

Posilování 

V posilovně se možná cítíte, jako byste byli všem na očích. Pravdou ale je, že zde budete sami svým pánem. Vyberete si stroje, které jsou vhodné přímo pro váš individuální tréninkový plán, a zvolíte také přiměřenou váhu závaží. Na rozdíl od kolektivního sportu zde nebudete závislí na týmu, ale jen na své vlastní vytrvalosti. To, jakých dosáhnete výsledků je jen na vás.  

Turistika 

Pokud se rozhodnete podnikat dlouhé výpravy sami, určitě by měl alespoň někdo vědět, kde se zrovna nacházíte, kdyby se cokoli přihodilo. Jakmile ale své okolí upozorníte, můžete vyrazit. O samotě se podíváte na krásná místa, budete mít možnost po cestě nerušeně meditovat a v tichu se vám bude pohybovat nejlépe. Při stoupání do kopců zapojíte spoustu svalů a posílíte také svou vytrvalost. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz