Běh přítel člověka. Jaké zvolit oblečení?

Běh přítel člověka. Jaké zvolit oblečení?

Běh se stal doslova hitem, čemuž se nelze divit. Jedná se o sportovní aktivitu, za kterou se neplatí a kterou lze provozovat prakticky každý den nezávisle na tom, jestli je venku teplo nebo zima. Než však vytáhnete paty z domu, je klíčové zjistit, na jakých hodnotách se venkovní teploty pohybují. Zatímco v létě, kdy je nad dvacet stupňů volíme kraťasy a sportovní tričko s krátkým rukávem, v zimě musíme sáhnout po zcela jiném sportovním oblečení. 

Když teploty klesnou pod dvacet stupňů

Když se začne ochlazovat nebo naopak oteplovat (při příchodu jara) a teploty se pohybují těsně pod dvaceti stupni Celsia, je načase vytáhnout legíny a tričko s dlouhým rukávem. Při takových hodnotách na teploměru už není prostor na krátké verze sportovního oblečení, to by mohlo vést k nepříjemnému nachlazení. 

Nemusíte volit žádné zateplené alternativy, hlavně, když budou dostatečně upnuté. 

Když teploty klesnou pod deset stupňů

Trochu jiná situace nastává, pokud teploty začnou padat pod deset stupňů Celsia. V takovém případě se po protepleném termoprádle sáhnout má. Na tričko s dlouhým rukávem můžete obléknout ještě nepromokavou, šusťákovou bundu, která vás spasí před podzimní nepřízní počasí.

Při těchto teplotách nezapomínáme na ponožky, které ochrání naše kotníky. Pokud dojde k nachlazení této části těla, koledujeme si nejen o pořádné prochladnutí, ale i o úraz Achillovy šlachy.

Když teploty spadnou pod nulu

Že do města dorazila zima a teploty se rázem pohybují pod bodem mrazu? Je načase aplikovat pravidlo tří vrstev, které lze volně přeložit jako “vrstvení se jako cibule”. Vezměte si proto proteplené termoprádlo s dlouhým rukávem, které navíc obalíte do mikiny a mikinu pak ještě nepromokavou bundou.

Nezapomínáme už ani na ochranu uší a rukou. Čepice a rukavice jsou záhy našimi nejlepšími přáteli.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz