Box a jak moc je tento sport bezpečný/nebezpečný?

Box a jeho bezpečnost

Řada lidí chce mnohdy vykonávat nějaký sport, ale bohužel se k tomu stále nemají. Především pánové neustále hledají nějaký sport, kterým by vyplnili svůj volný čas. Jedná se většinou i nezadané muže, kteří se hrnou do boxu jakožto takového, protože řada žen nepřežije ani to pomyšlení, že by se hned několikrát do týdne vracel jejich drahý protějšek s rozbitým nosem, protože to na tréninku zkrátka bylo náročné. Box je však velmi dobrým sportem, který je oblíbený čím dál více. Neví se, jestli jsou obecně bojové sporty oblíbené zejména kvůli aktuální době, ale většinou jsou takové sporty oblíbené spíše díky filmům, kteří mnohdy na takové sporty upozorňují a ukazují, že i něco takového se dá vykonávat.

Box jakožto takový je konkrétně úpolový sport, pěstní boj dvou soupeřů. Soutěžit je možné hned v několika váhových kategoriích. Boj probíhá v ringu a výhradně ve stoje. Pokud se zápasník nějakou částí po úderu dotkne těla, je rozhodčím odpočítáván a pokud nevstane, vyhrál jeho soupeř. Tento sport se v poslední době značně plete s MMA, což je sport smíšeného bojového umění. Bohužel je toto srovnávání mylné, protože každý sport je naprosto jiný a každý je unikátní svým vlastním způsobem. MMA je navíc v poslední době trošičku oblíbenější, ale to nejspíše proto, že se do Česka dostává jako taková novinka, kterou stojí za to vyzkoušet.

Nejen pánové, ale i ženy milují box

Mnoho lidí si myslí, že je box pouze pro muže, ale není tomu tak. Dokonce i ženy milují, když se mohou pobít s nějakou jinou ženou, proto se tento sport zaměřuje i na dámy. Ženy jsou v boxu opravdu skvělé – to by do nich nikdo neřekl.

Stejně jako v mužské verzi boxu, tak i v ženském provedení existují nejrůznější váhové kategorie, které rozdělují jednotlivé zápasníky. Je jasné, že stokilový muž nemůže soupeřit s padesátikilovým mužem. To samozřejmě pravidla zakazují a vše se orientuje na základě váhových hodnot, které má box předurčeny.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz