Čeká nás souboj století. V jakém sportu a proč je tak očekávaný?

MMA souboj

Pokud jste vášnivým sportovcem, jistě víte, co se děje v tomto světě. Neustále se konají mnohé sportovní události, které lákají celou řadu fanoušků. Už se velkolepé události nekonají jenom na území Spojených států amerických nebo jinde v zahraničí, mnohé očekávané souboje století se odehrávají i na území České republiky a zakoupit si lístek může doslova každý. Jak jsme zmínili, ve světě sportu se toho děje neustále mnoho a je těžké se v tom zorientovat. Proto jsme se rozhodli vypíchnout vám událost, která se sice koná až za půl roku, ale už nyní se ví, že se bude jednat o zápas století.

Už jste slyšeli o MMA?

Vše souvisí s fantastickým sportem MMA. Jedná se o sport, jehož vysvětlení je “smíšené bojové umění”. Dalo by se říct, že v MMA se dají použít všechny chvaty z jakéhokoli bojového sportu. Zápasníci proto musí používat zejména svou hlavu, nikoli jen ruce a nohy, protože úder může přijít odkudkoli a může být z jakéhokoli bojového sportu.

V současné době se jedná o sport, který je na vzestupu, ale je čím dál více populárnější. Trénovat chodí stále více a více lidí, výhodu mají ti, kteří se v minulosti nějakým bojovým sportem zabývali. Ovšem i naprostí nováčci se dostanou brzy do formy a snadno se nyní, když je sport v České republice ještě v plenkách, dostanou do oktagonu mezi naprosté jedničky v tomto sportu.

Je nutné říct, že díky neustále se konajícím akcím stoupá MMA k výšinám a sportovci se mohou pyšnit titulem “zápasníci”.

O souboji století

Právě v tomto sportu se také bude konat zápas století. V uplynulých letech se konalo hned několik fenomenálních akcí, kde proběhlo hned několik zápasů. Vše má na svědomí organizace XFN, která se podílí na tom, aby MMA kvetlo. Jejich další akce se koná den po Štěpánovi, tedy 27.prosince a proběhne v pražské O2 Aréně. Hlavními lákadly jsou však dva známí rappeři, kteří se utkají v klasickém boxu. Za souboj století je označován souboj Rytmuse a Marpa.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz