Chcete jezdit na kole? Přinášíme tipy pro bezpečnou jízdu

Chcete jezdit na kole? Přinášíme tipy pro bezpečnou jízdu

Jízda na kole neboli cyklistika se v současné době řadí k velice oblíbeným sportovním aktivitám. Léto této sportovní aktivitě doslova nahrává do karet, proto taky nasedněte na kola a vydejte se vstříc zážitkům. Pokud však s cyklistikou začínáte, může vám to dát opravdu zabrat. Abyste si během prvních jízd nic neudělali a nijak se nezranili, máme pro vás několik tipů pro bezpečnou jízdu na kole.  

Ať už se rozhodnete jezdit po horách na kole nebo chcete jen relaxačně na kole jezdit, doporučujeme mít bezpečnost opravdu stále pod palcem. I jízda na kole je nebezpečná, vždyť se nejezdí jen po cyklostezkách, ale také po silničních komunikacích, kde jezdí nespočetně mnoho vozidel. Buďte proto opatrní a dbejte našich rad a tipů.  

Tipy pro bezpečnou jízdu na kole 

  • Vždycky se dobře informujte o počasí, které se může měnit velice rychle hlavně na horách. Podle počasí si s sebou vezměte potřebné vybavení a také si dle počasí určujte délku vašeho cyklovýletu.  
  • Vždycky jezděte jenom po vyznačených trasách, nejezděte mimo vyznačené trasy. Vždycky sdělte předpokládanou dobu příjezdu někomu, kdo na vás bude čekat doma. Měl by někdo vědět, kde se zrovna nacházíte, kdybyste se náhodou ztratili nebo spadli a nemohli se dostat zpátky na kolo.  
  • Pokud nejste zdatný cyklista, pak nedoporučujeme jezdit zbytečně dlouhé cesty. Raději si nastavte takovou vzdálenost, kterou ujedete, jakou zvládnete. Nikdy svou fyzickou zdatnost nepřeceňujte, nevyplácí se to.  
  • Jakožto cyklisté vždycky buďte ohleduplní nejen k přírodě, ale také k lidem a k jejich majetku.  
  • Nezapomeňte používat bezpečnostní prvky. Na kolo usedejte jedině s přilbou, tím předejdete úrazu hlavy v případě pádu. Také mějte i jiné chrániče, které vás mohou při pádu zachránit před úrazy nebo podobnými následky. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz