Chcete se účastnit olympiády? Jaké medaile vyhrajete snadno a jaké ne?

Chcete se účastnit olympiády? Jaké medaile vyhrajete snadno a jaké ne?

Olympiáda je sen každého profesionálního sportovce, ovšem nejen něj. I lidé, kteří například se sportem teprve začínají, se chtějí na olympiádu dostat. Pokud patříte k těmto lidem, vyplatí se vědět, v jakém sportu medaile získáte snadno a jaké naopak hůře. Ještě je čas na změnu sportu, který vás baví. Z olympiády přece chcete odjet s minimálně bronzovou medailí, za bramborovou vám nikdo nezatleská.  

Abyste z olympiády opravdu přijeli s medailí, vybrali jsme sporty, v nichž je snazší získat vysněnou medaili. Také jsme vybrali takové sporty, v nichž se medaile získává krapet hůř. Hodnocení probíhalo dle konkurence, také dle vyrovnaností světových špiček, v potaz se brala i vypočitatelnost disciplín nebo rozdíl mezi amatéry a profíky.  

Kde je snazší získat medaili? 

Pokud bychom měli začít u sportů, v nichž je snazší získat medaili na olympiádě, zmínili bychom lukostřelbu. Samozřejmě to neumí každý, ale pokud vám to jde, možnost získat medaili je poměrně snadné. Dále můžete získat medaili poměrně snadno v jachtingu, ale pokud jste nikdy neplachtili na jachtě, pravděpodobnost získání medaile se samozřejmě značně snižuje.  

Moderní gymnastika nebo také moderní pětiboj – i to jsou disciplíny, v nichž není moc těžké získat medaili, případně v nich není ani moc velká konkurence. Synchronizované plavání je jen o kondici, šermem se nezabývá každý, tudíž opět menší konkurence a tudíž opět větší možnost získat medaili na olympiádě.  

Pozemní hokej nebo trampolína, i to jsou disciplíny, z nichž si můžete odnést minimálně bronzovou medaili.  

Kde je těžší získat medaili? 

Pokud bychom se měli zaměřit na sportovní disciplíny, v nichž je těžší získat medaili, zmínili bychom judo nebo také volejbal. V tenisu je také velmi těžké získat medaili, stejně jako v plavání, v atletice nebo v golfu. I jezdecké sporty nejsou zrovna snadné, stejně jako triatlon nebo box.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz