Co je to slacklining?

Co je to slacklining?

Ze školy si jistě pamatujete hromadu míčových sportů, které jste museli provozovat během hodiny tělocviku. Tou dobou jsme znali především fotbal, volejbal, také florbal nebo basketbal. Mnohé sporty, které však známe dnes, nám byly jakousi záhadou, mnohé dokonce ani neexistovaly. I když si člověk říká, že ve světě sportů se prakticky nic nemění, není to tak. I ve světě sportů se toho mění hromada, vždyť vezměme v potaz takzvaný slacklining, což je dnes velice oblíbený sport, ovšem před lety bychom tomu sport neřekli.  

Slacklining byl dříve jenom pro lezce 

I když výše zmíněný sport není ve světě sportů žádným nováčkem, přesto jste se s ním nemuseli setkat. Důvodem toho je fakt, že dříve tento sport provozovali jenom lezci, a tak jste o něm možná ani neslyšeli. Dnes už to ale není zásadité pravidlo, dnes se jedná o velice oblíbenou činnost, kterou rozhodně nemusí provozovat jenom lezci. Do slackliningu se dávají především mladí dospělí.  

Sport vznikl v Yosemitském údolí 

Pokud jste o tomto sportu doposud nic neslyšeli, pojďme si ho krapet představit. Je velice zajímavé, že sport vznikl v Yosemitském údolí. Tehdy byli lezci opravdu nadšení touto aktivitou, a tak se rozhodli, že natáhnou slackline přímo z jedné zdejší skály. Přesně takto vznikla sportovní aktivita, která už se v současné době sestavuje z několika různých disciplín, jež se během dlouhých třiceti let vymýšlely a vyšperkovaly.  

Co je to slacklining? 

Otázkou však stále ještě zůstává, co to ten slacklining vlastně je. Jedná se o chůzi po textilním popruhu, a to bez dalších pomůcek. I když se může sport zdát velice jednoduchým, není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Mnozí provozovatelé sportu popisují slacklining jako provazochodectví, z čehož ostatně sport také pochází. Při sportu je důležité balancování, v mnohých kategoriích se také dělají různé dynamické triky, které dělají sport zase trochu obtížnější. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz