Co nesmí chybět ve výbavě fotbalisty?

Co nesmí chybět ve výbavě fotbalisty?

Každý fotbalový profesionál neudělá ani krok bez řádné výbavy. Starost o fotbalové pomůcky by měla být vlastní už malým dětem, ze kterých se možná jednou stanou uznávaní a dobře placení sportovci.  

V dnešní době narazíte na bezpočet e-shopů, které se specializují na prodej sportovního vybavení. Ještě donedávna byly pomůcky pro fotbal poměrně drahé, ale momentálně si je můžete pořídit za přijatelné ceny a co je nejdůležitější – v prvotřídní kvalitě. 

Co tedy musí bezpodmínečně být ve výbavě správného fotbalisty? 

Termoprádlo 

Ochrání před nepříznivým počasím a chladem. Využijete jej nejen při zápase, ale také v tréninku. Základem termoprádla je kvalitní materiál, který odvádí pot. 

Chrániče 

Chrániče jsou velice důležité, neboť poskytují ochranu před případným nepříjemným zraněním. Opět je žádoucí, aby byly vyrobeny z prvotřídního materiálu, který poskytne ochranu a zároveň nikde nepřekáží a neškrtí. 

Brankářské rukavice 

Jedná se sice o speciální doplněk výbavy fotbalového brankáře, ale i ten je pro dobrou a bezpečnou hru naprosto esenciální. Je možné vybrat si z více variant a je pouze na uživateli, zda dá přednost lepšímu úchopu nebo většímu prostoru pro prsty. 

Tréninkové oblečení 

Nejen živými zápasy živ je fotbalista. Mnohem více času stráví na hřišti tréninkem, a i proto je nutné vybavit se k tomuto účelu praktickým textilem. Lze si vybrat trička a kalhoty světoznámých značek, které jsou pokud možno zhotovené z prodyšného materiálu, jenž odvádí pot. 

Dres 

Nejdůležitějším módním doplňkem každého fotbalisty je jeho dres. Většinou je vyroben v pestrých barvách a z materiálu, který se nelepí na tělo, ale naopak po něm klouže. 

Co dalšího si můžete pořídit? 

Mnoho lidí vám řekne, že fotbal není jen sport, ale životní styl. Proto i v tomto odvětví narazíte na všelijaké drobné vymoženosti, které utvářejí fotbalistovu osobnost. Do výbavy si lze dále pořídit například: 

  • Bundy, mikiny, trika 
  • Spolehlivé kopačky 
  • Míče 
  • Doplňky jako píšťaly, kužely, mety, medicinbaly 
  • Stopky 
  • Posilovací gumy a cvičební sety 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz