Devět a jedna zajímavost o světovém fotbale

Zajímavosti o světovém fotbale

Fotbal se dnes řadí k těm nejatraktivnějším sportům vůbec. Hrají ho dnes nejen pánové, ale i dámy, samozřejmě nesmíme zapomenout na děti. Jestli se však v tomto sportu chcete stát profesionálem, musíte ho hrát od útlého dětství. Poté o vaší kariéře rozhoduje jenom talent a samozřejmě nesmíme zapomenout na peníze rodičů, které rozhodují v případě, že talent není dostačující. Bohužel i o tom fotbal je, ovšem když to v něm chcete dosáhnout daleko, je třeba začít velice brzy. Například už od dvaceti měsíců, jako začal svou fotbalovou kariéru nejmladší profesionální hráč světa. To však není to jediné, co jste o fotbale nejspíš nevěděli.

Takových zajímavostí o fotbale je skutečně hodně. Přinášíme vám seznam devíti a jedné zajímavosti, která vás zvednou ze židle.

Devět a jedna zajímavost o světovém fotbale:

1) V jednom jediném zápase se v průměru naběhá skoro patnáct kilometrů.

2) Zranění jsou během zápasu naprosto běžná. Jejich průměr se pohybuje kolem dvaceti zranění za zápas, pětina z nich je však způsobena při oslavě gólu.

3) I nejmenší stát na světě – Vatikán – má svůj fotbalový tým.

4) Že je dnes Cristiano Ronaldo považován za jednoho z nejlepších fotbalistů na světě, to jistě víte. Co však možná nevíte, je to, že v roce 2013 otevřel muzeum, jež je věnováno jemu samotnému.

5) Fotbalové zápasy se berou skutečně vážně. To ví zejména fotbaloví nadšenci. Velice vážně bere fotbal například Salvador, který v roce 1969 kvůli prohranému vzájemnému zápasu vyhlásil válku Hondurasu.

6) Nejrychlejším gólem v samotné historii byl gól, který byl vstřelen do branky dvě vteřiny po samotném výkopu.

7) Jedno jediné rozhodnutí rozhodčího vedlo ke vzpoře, při níž zemřelo 300 lidí. Vzpoura se uskutečnila v roce 1964.

8) Diego Maradona, fotbalová legenda, má své vlastí náboženství určené fanouškům.

9) V roce 2022 bude hostitelem FIFA World Cupu město Lusail. Zajímavé však je, že doposud neexistuje.

10) Nejrychlejší červenou kartu v historii získal Tee Told, a to dvě vteřiny po úvodním hvizdu.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz