Jaké rekordy padly v mistrovství světa ve fotbale? Zaměřujeme se na reprezentaci

Mistrovství světa ve fotbale

Fotbalový svět – to je svět, který se týká především mužů, ale samozřejmě se také najdou i ženy, kterým tento svět není cizí. Sice většina žen ani neví, co je ofsajd, některé ale moc dobře poznají faul nebo simulaci. Nicméně chceme tím jen říct, že nejen pánové, ale také ženy mohou znát zajímavé sportovní rekordy – konkrétně fotbalové rekordy, které se zapsaly do historie. Zaměřme se nyní na reprezentaci, kde těch rekordů je opravdu požehnaně.

Fotbalových rekordů je samozřejmě mnohem více, ovšem jak jsme zmínili, zaměřujeme se na reprezentaci, což tedy znamená, že přinášíme rekordy v reprezentaci.

Reprezentační rekordy ve fotbale

  • Za největším počtem medailí v reprezentaci stojí Německo, které má konkrétně dvanáct reprezentačních medailí. Pyšní se čtyřmi zlatými medailemi, čtyřmi stříbrnými medailemi a také čtyřmi bronzovými medailemi. Německo je zároveň jediné, které odehrálo nejvíce zápasů, a sice 108.
  • Za největším počtem vítězných zápasů stojí Brazílie, která vyhrála konkrétně sedmdesát zápasů. Brazílie zároveň vstřelila nejvíce gólů, a sice 210. Dokonce je tento stát oceňovaný i za to, že se účastnil nejvíce reprezentací.
  • Fotbalové rekordy myslí také na nejdelší přestávku mezi tituly. Držitelem tohoto ne moc chvalného rekordu je Itálie, které se k dalšímu titulu dostala až po čtyřiačtyřiceti letech.
  • Nejdéle se v čekalo na Lucembursko na MS. Bylo totiž dvacetkrát vyřazeno v kvalifikaci.
  • Držitelem titulu “nejúspěšnější v postupu ze základní skupiny” je Irsko, které se ze základní skupiny dostalo třikrát ze tří pokusů.
  • Nejčastěji se střetly týmy Brazílie a Švédsko, také Německo a Srbsko a naposled Německo a Argentina.
  • Francie je dodnes držitelem největšího zhoršení mezi dvěma šampionáty. V roce 1998 se jednalo o mistra, o čtyři roky později se Francie umístila na 28 místě. Nicméně zároveň se jedná o zemi, která se pyšní největším zlepšením mezi šampionáty. V roce 1994 totiž byla vyřazena v kvalifikaci a o čtyři roky později se stala mistrem.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz